Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Strona glˇwna
Senat
Kalendarium
Artykuly prasowe
Zyciorys
Kontakt
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Komisja Spraw Unii Europejskiej
Konferencje
Galeria zdjec
Archiwum

 

 

 

KALENDARIUM

30 września
-Senator Jerzy Chróścikowski Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” uczestniczył w konferencji „Środowisko wiejskie i rolnictwo świętokrzyskie w perspektywie 2014-2020” w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie - Godowie.

www.solidarnoscri.pl
29 września
-Senator uczestniczył w Konwencji „Prawo i Sprawiedliwość – Alternatywa” w Sali kongresowej w Warszawie. Wzięło w niej udział blisko 3 tysiące osób.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w marszu w obronie wolnych mediów i TV Trwam organizowany w Warszawie. Protest rozpoczęła Msza Święta o godzinie 13.00, po której rozpoczął się marsz z Placu Trzech Krzyży. Uczestnicy manifestacji przemaszerowali Traktem Królewskim na Plac Zamkowy.  W marszu wzięło udział ponad 100 tysięcy osób. 

www.solidarnoscri.pl
27-28 września
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w X Jubileuszowym Forum „Polska spółdzielczość mleczarska w UE – szanse i zagrożenia” w Rynie. Tematem wiodącym były zagadnienia ekonomiczno-finansowe i wynikające z nich możliwości dla rozwoju branży mleczarskiej, również w kontekście planowanych zmian w WPR dla tego sektora.

27 września
- uroczystości upamiętniające 14. rocznicę  ustanowienia przez Sejm RP 27 Września – Dniem Podziemnego Państwa Polskiego. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Katedrze Zamojskiej, następnie przy Pomniku Armii Krajowej odbyło się okolicznościowe wystąpienie Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamość, wręczenie odznaczeń oraz złożenie kwiatów i wieńców. W uroczystościach brali udział pracownicy Biura Senatorskiego.

26 września
- senator uczestniczył w konferencji „Wapnowanie gleb – wyzwanie dla polskiej gospodarki”. Konferencja została zorganizowana przez  Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (Państwowy Instytut Badawczy) oraz Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego. Jej celem było zwrócenie uwagi władz samorządowych, instytucji odpowiedzialnych za politykę rolną i ochronę środowiska na problem jakości gleb w Polsce i potrzebę regulacji ich kwasowości.
25 września
- 30. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- Finał XVIII Konkursu Plastyczno-Literackiego „Kościół Naszym Domem”, uczestniczył asystent senatora.

24 września
- senator przyjmował interesantów w Biurze Senatorskim w Zamościu.
22 września
- senator brał udział w  marszu wolności mediów w Białej Podlaskiej. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny , po której uczestnicy przemaszerowali na Plac Wolności. Na zakończenie zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II oraz tablicą smoleńską przy kościele pw. św. Antoniego.

20-21 września
- senator uczestniczył w posiedzeniu Prezydium Copa-Cogeca w Brukseli.

19 września
- 36. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- 29. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
18 września
- senator brał udział w posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ w Warszawie. Na posiedzeniu omówione zostały m.in. tematy: podatek dochodowy w rolnictwie, konsolidacja Zakładów Azotowych w Puławach i w Tarnowie oraz protest w Szczecinie.
Foto: www.solidarnoscri.pl
17 września
- senator uczestniczył w szkoleniu pt. „Gospodarstwa Beras jako pomoc w ochronie wód Morza Bałtyckiego” w Tarnogrodzie.
Foto: www.solidarnoscri.pl
- 73 rocznica agresji sowieckiej na Polskę, w uroczystościach w Katedrze Zamojskiej i na Rotundzie uczestniczył asystent senatora.
16 września
- senator brał udział w Dożynkach Wojewódzkich Województwa Lubelskiego w Siennicy Różanej.

- uczestniczył w uroczystości odsłonięcia i poświęcenia Tablicy upamiętniającej Ofiary katastrofy pod  Smoleńskiem w Kościele Ojców  Kapucynów w Lublinie. Mszy Świętej przewodniczył Arcybiskup Metropolita Lubelski ks. Stanisław Budzik. W uroczystości wzięli udział politycy i przedstawiciele rodzin osób, które zginęły w katastrofie. Tablica smoleńska powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na Lubelszczyźnie.

15 września
- senator uczestniczył w posiedzeniu Prezydium i Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” w Lublinie. Podczas spotkania omówiono bieżącą działalność związku , sytuację w rolnictwie, m.in. projekty podatek dochodowy w rolnictwie oraz negatywnie oceniono plany konsolidacji Zakładów Azotowych w Puławach z Zakładami Azotowymi w Tarnowie.
14 września
- senator brał udział w konferencji „Podatek dochodowy w rolnictwie zamiast podatku rolnego?”, którą zorganizowali:  Federacja Związków Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych,  Katedra Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw SGGW,  Krajowa Rada Izb Rolniczych oraz  European Landowners' Organization.
13 września
- senator uczestniczył w spotkaniu koordynatorów i uczestników projektu BERAS Implementation w Łomży. Tematem spotkania były sprawy organizacyjne i współpraca z  Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
12 września
- senator brał udział w uroczystej gali z okazji 10lecia Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Toruniu. Wcześniej, w Katedrze pw. Świętych Janów została odprawiona Msza Święta celebrowana przez Ordynariusza diecezji toruńskiej ks. bp Andrzeja Suskiego w intencji Krajowej Spółki Cukrowej S.A., jej Pracowników, Plantatorów oraz ich Rodzin.
11 września
- 35. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej 11 września 2012 r.
10 września
- senator przyjmował interesantów w Biurze Senatorskim w Zamościu.
- uczestniczył w posiedzeniu Zarządu Okręgu PiS nr7-Chełm  w  Krasnymstawie.
9 września
- senator brał udział w Diecezjalnych Dożynkach w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. Mszy św. przewodniczył Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej J.E. Ks. Biskup Marian Rojek.
www.diecezja.zam-lub.pl

- uczestniczył w uroczystości „Owocobranie 2012” – Ogólnopolskim Święcie Producentów i Warzyw na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego S.A. w Elizówce.

8 września
- senator brał udział w 11. Turnieju Nadziei o Puchar przechodni Kazimierza Górskiego w piłce nożnej organizowanym przez Parafialny Klub Sportowy ”METANOJA” Lipsko. W turnieju wzięło udział osiem drużyn z rocznika 2001 i młodsi: AMSPN Hetman Zamość, DKS Gaudium Zamość, MOS Lubaczów, PKS Metanoja Lipsko I (orlicy młodsi), PKS Metanoja Lipsko II, Roztocze Szczebrzeszyn, Tomasovia Tomaszów Lubelski oraz UKS Skorpion Zamość. Puchar przechodni Kazimierza Górskiego zdobył Parafialny Klub Sportowy Metanoja Lipsko. Senator ufundował drużynom puchary za zajęcie 1, 2 i 3 miejsca.

- senator spotkał się z rolnikami z regionu zamojskiego.
7 września
- senator uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych 20-lecia wpisu zamojskiego zespołu staromiejskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu.
6 września
- senator Jerzy Chróścikowski przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” uczestniczył w spotkaniu przedstawicieli związków i organizacji rolniczych z ministrem rolnictwa w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rozmowy dotyczyły sytuacji na rynkach rolnych, przyszłości WPR po 2013 roku, podatku dochodowego w rolnictwie, KRUS-u, bezpieczeństwa żywności i handlu zagranicznego produktami rolno-spożywczymi oraz konsolidacji zakładów chemicznych ZA Puławy i ZA Tarnów.
www.solidarnoscri.pl
4 września
- senator przyjmował interesantów w Biurze Senatorskim w Zamościu.
3 września
- senator uczestniczył  w spotkaniu Parlamentarzystów Województwa Lubelskiego z Wojewodą Lubelskim, tematem spotkania była m.in. konsolidacja Zakładów Azotowych S.A. w Puławach.
Foto: www.lublin.uw.gov.pl
2 września
- senator brał udział w uroczystej Sumie z błogosławieństwem wieńców żniwnych.  Uroczystej Mszy św. przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo, homilię wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik. Eucharystię koncelebrował m.in. delegat KEP ds. duszpasterstwa rolników, biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej Edward Białogłowski.

www.solidarnoscri.pl
1 września
- senator uczestniczył w XXI Krajowej Wystawie Rolniczej i XIII Dniach Europejskiej Kultury Ludowej towarzyszących Dożynkom Jasnogórskim, po oficjalnym otwarciu podsumowano finały wojewódzkich konkursów AGROLIGA 2012, "Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne", "Najlepsze gospodarstwo ekologiczne" oraz konkursu „Najlepszy zakład przetwórstwa rolno-spożywczego" i "Najlepsze gospodarstwo Regionu Częstochowskiego".
- senator Jerzy Chróścikowski Przewodniczący NSZZRI „Solidarność” otworzył konferencję „Modelowe gospodarstwo BERAS” w ramach projektu BERAS Implementation. Podczas konferencji zaprezentowane zostało gospodarstwa ekologicznego Pana Tomasza Obszańskiego jako gospodarstwa demonstracyjno-szkoleniowego BIC w ramach projektu BERAS Implemantation, w drugiej części spotkania dr Urszula Sołtysiak z SGGW  wygłosiła wykład na temat „Stan i perspektywy rozwoju polskich gospodarstw ekologicznych”.
- senator Jerzy Chróścikowski Przewodniczący NSZZRI „Solidarność” otworzył konferencję „30 lat Duszpasterstwa Rolników” zorganizowanej przez NSZZ RI „Solidarność”.
- uroczystości upamiętniające 73. rocznicę napadu Niemiec na Polskę w Zamościu. Obchody rozpoczęła Msza św. w Katedrze Zamojskiej, następnie na Rotundzie odczytany został apel poległych, oddano salwę honorową, przy płycie upamiętniającej tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej zostały złożone kwiaty i wieńce. W uroczystościach brał udział asystent senatora.

31 sierpnia
- senator Jerzy Chróścikowski uczestniczył w obchodach święta państwowego Dzień Solidarności i Wolności w Lublinie

30 sierpnia
- senator uczestniczył w posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tematem posiedzenia była m.in. ustawa o energii odnawialnej, ze szczególnym uwzględnieniem energii wiatrowej oraz planowana konsolidacja Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościskach S.A. z Zakładami Azotowymi Puławy S.A. i jej wpływu na rynek nawozów w Polsce.
28-29 sierpnia
- senator brał udział w spotkaniu organizacji rolniczych w Sztokholmie. Tematem przewodnim pierwszego dnia by „Zarys działań na rzecz zrównoważonego rolnictwa wokół Morza Bałtyckiego”,  drugiego dnia „Wspólna wizja rolników dotycząca zrównoważonego rolnictwa wokół Morza Bałtyckiego”.

27 sierpnia
- senator przyjmował interesantów w Biurze Senatorskim w Zamościu.
26 sierpnia
- senator Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach odpustowych ku czci NMP Częstochowskiej w Białowoli. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. neoprezbiter z Łabuń ks. Konrad  Bulak.

www.parafia-lipsko.pl
- senator brał udział w pikniku rodzinnym "Pożegnanie wakacji" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Hospicjum Santa Galla w Łabuniach.
- uroczyste obchody Zwycięskiej Bitwy Kawalerii Polskiej w wojnie polsko - bolszewickiej w 1920 roku w Wolicy Śniatyckiej rozpoczęła Polowa Msza św. , następnie delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem poległych w 1920 roku. Uroczystości zakończyła inscenizacja Bitwy pod Komarowem zorganizowanej na polach Wolicy Śniatyckiej. W uroczystościach brał udział asystent senatora.
25 sierpnia
- senator Jerzy Chróścikowski był gościem programu „Rozmowy niedokończone” na antenie Radia Maryja. Rozmowy dotyczyły obecnego stanu polskiego rolnictwa, w programie uczestniczyli także ks. prał. Stanisław Łada, poseł Janusz Wojciechowski, poseł Jan Krzysztof Ardanowski, Robert Jakubiec.
www.radiomaryja.pl
15 sierpnia
- w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego w Tomaszowie Lubelskim zorganizowany został Dzień Służb Mundurowych, w obchodach uczestniczył pracownik biura senatorskiego.
11 sierpnia
- senator uczestniczył w uroczystym Ingresie ks. bp. Mariana Rojka, Biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej do Katedry Zamojskiej pw. Zmartwychwstania Pańskiego i Św. Tomasza Apostoła.
Biskup Marian Rojek urodził się 9 kwietnia 1955 r. w Rzeszowie. Ukończył  Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Świecenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 1981 r. z rąk bp. Ignacego Tokarczuka w katedrze przemyskiej. Za dewizę biskupiego posługiwania bp Rojek obrał słowa „Eucharystia Panis Vitae” (Eucharystia Chlebem Życia). W herbie umieścił kielich z hostią – symbol Eucharystii oraz ukoronowany monogram symbolizujący Najświętszą Maryję Pannę. Na niebieskich polach znalazły się także herby dwóch miast: Przemyśla i Rzeszowa.
W uroczystości wzięli udział m.in. abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, abp Józef Michalik, metropolita przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, poprzedni rządca diecezji, abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, sekretarz generalny Episkopatu bp Wojciech Polak, prawosławny arcybiskup lubelsko-chełmski Abel. Obecni byli duchowni diecezji zamojsko-lubaczowskiej, członkowie kapituły katedralnej, Senatu KUL, siostry zakonne, parlamentarzyści i eurodeputowani, poczty sztandarowe, członkowie świeckich stowarzyszeń.
www.youtube.com

www.diecezja.zam-lub.pl
8 sierpnia
- senator Jerzy Chróścikowski Przewodniczący NSZZ RI ,,Solidarność’’ był gościem Telewizji TRWAM w programie ,,Polski Punkt Widzenia’’.  Podczas dyskusji poruszono problematykę aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie.
www.youtube.com
6 sierpnia
- senator brał udział w Mszy odpustowej pod przewodnictwem ks. Abp Stanisława Budzika w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie.

www.garbow.parafia.info.pl
2 - 3 sierpnia
- 17. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
1 sierpnia
- 34. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- w uroczystościach z okazji 68. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego w Zamościu brał udział asystent senatora.  Uroczystości zostały zorganizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz 3 Batalion Zmechanizowany w Zamościu.
31 lipca
- senator Jerzy Chróścikowski uczestniczył w konferencji pt. „Fundusze europejskie a polityka tworzenia i rozwoju inicjatyw klastrowych w województwie lubelskim” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. W trakcie konferencji zaprezentowane zostały kierunki i założenia polskiej polityki klastrowej oraz możliwości pozyskiwania środków z funduszy europejskich na tworzenie Klastrów i partnerstw o istotnym potencjale rozwojowym.
29 lipca 2012 r.
- Senator Jerzy Chróścikowski był gościem audycji dla rolników emitowanej na antenie Radia Maryja.
www.radiomaryja.pl
27 - 28 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski spotkał się z dziećmi rolników będących na koloniach letnich w Nowym Dworku i Stegnie.

25 - 26 lipca 2012 r.
- 16. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
24 lipca 2012 r.
- 32. 33. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- 26. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
23 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
22 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w wyjazdowym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w Zakopanem.
www.kppis.pl

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu mieszkańców Podhala z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Nowym Targu. Prezesowi PiS towarzyszyła wiceprezes partii Beata Szydło, Mariusz Błaszczak - przewodniczy Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości oraz posłowie, senatorowie, a także europarlamentarzyści. Sala widowiskowa MOK była wypełniona po brzegi.
www.podhale24.pl
20 - 21 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w konferencji „Wspólna polityka rolna 2020 r.”,  zorganizowanej przez senacką Komisję Rolnictwa  i Rozwoju Wsi. Podczas spotkania omówiono m.in. propozycje reform WPR  po 2013 r., przyjęte przez Komisję Europejską 12 października 2011 r. Uczestnicy konferencji próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakim stopniu proponowane zmiany przyczynią się do realizacji wyzwań określonych podczas debaty nad nową perspektywą finansową. W senackiej konferencji udział wzięli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele resortu rolnictwa, inspekcji rolnych działających w obszarze rolnictwa, związków i organizacji rolniczych, samorządu rolniczego, ośrodków doradztwa rolniczego, organizacji pozarządowych działających na terenie wsi, producentów rolnych, a także eksperci i rolnicy.
www.senat.gov.pl

16 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach odpustowych Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim, które połączone były z VI Pielgrzymką Rodzin Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej pod hasłem: "Rodzina Szkołą Wiary". Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył oraz homilię wygłosił Ks. Bp Senior dr Stanisław Stefanek z Łomży. W koncelebrze był Administrator Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej - Bp Mariusz Leszczyński oraz Proboszcz Parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Tomaszowie Lubelskim - ks. Czesław Grzyb. Uroczystości uświetniał śpiew Moniki Grajewskiej, a także występ Orkiestry Dętej pod dyrekcją mjra Bogdana Pałczyńskiego i zespół Tomaszowiacy pod dyrekcją Mariana Gumieli.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystym otwarciu biura poselsko-senatorskiego w Biłgoraju.

15 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w XIII Powiatowych Igrzyskach LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi. Tegoroczne  Święto Sportu Powiatu Zamojskiego odbyło się na szkolnym ORLIK-u oraz  stadionie miejskim  w Szczebrzeszynie. Jak co roku drużyny  rywalizowały w licznych  konkurencjach indywidualnych i drużynowych oraz  w zawodach  Młodzieżowych Drużyn OSP. W uroczystym  otwarciu Igrzysk uczestniczył  Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Przewodniczący Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia  Ludowych Zespołów Sportowych. Igrzyska uświetnił występ kapeli podwórkowej „STAH” z Werbkowic.
www.powiatzamojski.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w XIII Zamojskich Dniach Folkloru w Zwierzyńcu. Mieszkańcom regionu i licznie przybyłym turystom swój bogaty repertuar zaprezentowali: soliści, kapele ludowe,  zespoły śpiewacze oraz chóry z powiatu zamojskiego. Gościem szczególnym Zamojskich Dni Folkloru był Zespół Ballet Latinoamericano Kallanan z Ekwadoru, który zaprezentował odmienny i specyficzny folklor własnego kraju. Wydarzeniu muzycznemu towarzyszyły targi sztuki ludowej.
www.powiatzamojski.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach związanych z uczczeniem poległych we wrześniu 1939 r. żołnierzy 2 Pułku Strzelców Konnych, zorganizowanych na placu przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dominikanówce.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w walnym zebraniu członków  Parafialnego Klubu Metanoja w Lipsku.
pks-metanoja-lipsko.com
14 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski  uczestniczył w posiedzeniu Rady Politycznej PiS w Warszawie.
www.pis.org.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w szkoleniach dla plantatorów tytoniu w Stanicy Wędkarskiej w miejscowości Nawóz, zorganizowanych z okazji Ogólnopolskiego Święta Kwiatu Tytoniu - Tytoniaki 2012.
13 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w konferencji poświęconej WPR w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

- Święto Policji w Zamościu. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.
www.zamosc.naszemiasto.pl


11 - 12 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
8 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach XX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

7 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski spotkał się z dziećmi rolników będących na koloniach letnich w Zakopanem.
www.solidarnoscri.pl

5 - 6 lipca 2012 r.
- 15. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
4 lipca 2012 r.
- 31. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
3 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości we Włodawie.
1 - 2 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystościach religijnych z okazji święta Matki Bożej Jagodnej w Krasnobrodzie.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w XXVI Wystawie Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie.
29 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski był gościem programu dla rolników „Wieś to też Polska” w Telewizji Trwam.
www.youtube.com
28 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Warszawie. Prezydium wyraziło zaniepokojenie pogarszającą się sytuacją na rynku mleka. Szczególnie zwrócono uwagę na planowane przez Rząd RP wprowadzenie podatku dochodowego w rolnictwie. Powyższą informację podały media we wczorajszych komunikatach prasowych, natomiast w dalszym ciągu brakuje wiadomości o konkretnych rozwiązaniach legislacyjnych, które Związek powinien opiniować. Skutkuje to likwidacją KRUS od 1.01.2013 r. NSZZ RI ,,Solidarność’’ przeciwny jest wszelkim działaniom, które pogłębiają i tak już bardzo trudną sytuację w rolnictwie. Było to wielokrotnie wyrażane i kierowane w postulatach do Rządu RP.
25 - 26 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu komisji ds. rolnictwa parlamentów narodowych z Parlamentem Europejskim na temat "Reforma WPR" w Brukseli.

24 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystościach odpustowych w parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Lipsku k. Zamościa.
21 - 22 czerwca 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Prezydium Copa-Cogeca w Brukseli.

- Uroczystość X-lecia działalności Stowarzyszenia na Rzecz Chóru „Rezonans” w Zamościu. Organizacja zajmuje się wspieraniem działalności chóru, pozyskiwaniem środków na jego bieżącą działalność, a także jest współorganizatorem wielu stałych imprez chóralnych i okolicznościowych koncertów. Podczas spotkania zaprezentowano dotychczasowe osiągnięcia Stowarzyszenia, a także wręczono statuetki i podziękowania. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.

19 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w seminaryjnym posiedzeniu senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Posiedzenie poświęcone było dyskusji na temat wprowadzenia nowych uregulowań prawnych, które umożliwią sprawną i skuteczną kontrolę jakości i bezpieczeństwa żywności na wszystkich etapach wytwarzania produktów żywnościowych - w całym łańcuchu żywnościowym, poczynając od produkcji pierwotnej, a kończąc na jej dystrybucji i stole konsumenta.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu w ramach stałego dialogu prowadzonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z organizacjami i związkami zawodowymi działającymi w obszarze rolnictwa. Rozmowy dotyczyły sytuacji związanej z protestami rolniczymi w województwie kujawsko - pomorskim i zachodniopomorskim.
www.minrol.gov.pl

- Senator RP Jerzy Chróścikowski był gościem programu  publicystycznego „Polski punkt widzenia” emitowanego na antenie Telewizji Trwam.
www.tv-trwam.pl
18 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu członków Prawa i Sprawiedliwości z terenu Gminy Zamość.
17 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski był gościem programu „Rozmowy niedokończone” w Radiu Maryja nt. „Dlaczego nasilają się protesty rolników?”. W programie uczestniczyli także : poseł Henryk Kowalczyk, poseł Robert Telus, red. Michał Grabianka oraz rolnicy.
www.radiomaryja.pl
16 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych poświęconych działalności i 62 rocznicy likwidacji przez Urząd Bezpieczeństwa II Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej i Klasztoru oo. Bernardynów w Radecznicy.

14 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w debacie ekspertów w ramach Forum Debaty Publicznej poświęconej prezentacji raportu o stanie wsi „Polska Wieś 2012” w Pałacu Prezydenckim. Punktem wyjścia do debaty jest raport „Polska wieś 2012”. Od 2000 roku Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa przygotowuje raporty o stanie polskiej wsi, będące formą monitoringu najważniejszych przemian zachodzących na wsi i skutków polityki wspierającej rozwój obszarów wiejskich.
www.tvp.pl
- 24. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
13 czerwca 2012 r.

- 30. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- 14. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
12 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystości wprowadzenia relikwii bł. Jana Pawła II do kaplicy zamojskiego szpitala „papieskiego”. Dziękczynnej mszy świętej przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Starania o pozyskanie relikwii błogosławionego Jana Pawła II - patrona szpitala trwały od kilku miesięcy. Rozpoczęły sie na prośbę doktor Ewy Wierzchowskiej-Cioch. Wprowadzenie relikwii - kropli krwi bł. Jana Pawła II na skrawku białej sutanny - to pierwsza część obchodów Zamojskiego Dnia Papieskiego. Uroczystość upamiętnia wizytę papieża Polaka w Zamościu 12 czerwca 1999 roku.

11 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
10 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w obchodach 25. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji Karoliny Kózkówny. Mszy św. w kościele bł. Karoliny w Tarnowie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.
www.solidarnoscri.pl

9 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Rady Powiatowej NSZZ RI „Solidarność” w Zamościu.
6 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych śp. Jakuba Szańkowskiego - syna Stefana Szańkowskiego, który jest członkiem Prezydium NSZZ RI "Solidarność". Ceremonia pogrzebowa odbyła się w Wyszkowie.
5 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu przedstawicieli polskich organizacji rolniczych z posłem do Parlamentu Europejskiego Albertem Dessem. Spotkanie zostało zorganizowane w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w celu omówienia przyszłości rolnictwa i reformy Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. Podczas spotkania zostało przedstawione stanowisko i opinie producentów rolnych dotyczące projektu reformy WPR i jej wpływu na konkurencyjność i rozwój rolnictwa w Polsce.
www.solidarnoscri.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Warszawie. W związku z uchwaleniem przez Parlament i podpisaniu ustawy podwyższającej wiek emerytalny do 67 lat przez Prezydenta RP bez konsultacji społecznych, Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ ogłosiło na dzień 14 czerwca pikiety w poszczególnych regionach kraju. Pikiety zorganizowane zostaną w związku z sprzeciwem wobec: podniesienia wieku emerytalnego, zaskarżonej przez Związek do Trybunału Konstytucyjnego składki zdrowotnej dla rolników, zapowiedzi wprowadzenia rachunkowości i podatku dochodowego w rolnictwie. Ponadto w trakcie posiedzenia Prezydium omówiono sytuację realizacji znowelizowanej ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. Przedstawiono negatywną opinię w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o paszach.
- Jubileusz 10 - lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zamościu. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.  

4 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Kujawsko - Pomorskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”.
3 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach odpustowych Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa w Łabuńkach Pierwszych.

2 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Rady Politycznej PiS w Warszawie.
www.pis.org.pl
30 maja 2012 r.
- 23. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- 13. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
29 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w V Forum Rolniczym w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym  Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu „Sielinko”. Spotkanie zorganizowała Rada Sekcji Krajowej Pracowników Doradztwa Rolniczego NSZZ „Solidarność” w Ostrowie Wielkopolskim.
- 28.29. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej
28 maja 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w wykładzie ks. prof. Tadeusza Guza - Dziekana Zamiejscowego Wydziału Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim pt.: „Patriotyzm i miłość do Ojczyzny na przykładzie działalności patrona roku ks. Piotra Skargi oraz Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego”. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu. Wcześniej, w kościele św. Katarzyny została odprawiona Msza św. Organizatorami wydarzenia byli: Parafialny Odział Akcji Katolickiej przy Parafii Katedralnej w Zamościu oraz Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

27 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystości Zjazdu Żołnierzy 9 p. p. Leg. Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej w Zwierzyńcu. Patriotyczno-religijne spotkanie organizowane jest zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia "Za Zasługi Dla Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Zamość". Po apelu poległych w kościele parafialnym w Zwierzyńcu sprawowana była uroczysta Msza Święta.
www.ezamosc.pl
www.gazetabilgoraj.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w festynie „Dzień Rodziny” na terenie Zespołu Szkół w Płoskiem. Festyn zorganizowany został przez Rady Sołeckie Płoskiego i Siedlisk, Koło Gospodyń Wiejskich w Płoskiem i Siedliskach, Ochotniczą Straż Pożarną i Zespół Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem przy wsparciu Gminy Zamość.
26 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w pikniku rodzinnym Poznaj Dobrą Żywność w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Była to 15. edycja tej imprezy, która od 2009 r. organizowana jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu piknikowi była Konferencja Naukowa pt. „Media relations w sektorze rolno-spożywczym”.
www.sggw.pl
www.minrol.gov.pl
- Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka 2012 połączone z obchodami XX-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.
www.krz.pl
25 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w wyjazdowym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku.
24 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w pikiecie związkowców z Solidarności Pracowniczej i Rolniczej pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Liderzy związków apelowali do Bronisława Komorowskiego, aby nie podpisywał ustawy emerytalnej. Związkowcy nie chcą dopuścić do wydłużenia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.
www.solidarnoscri.pl
www.solidarnoscri.pl

23 maja 2012 r.
- 12. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
22 maja 2012 r.
- 21. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- 26. 27. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
21 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
20 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystości poświęcenia sztandaru rolniczego NSZZ RI ,,Solidarność'' w Oleśnicy (woj. świętokrzyskie).

- Obchody 60. lecia OSP w Wieprzowie. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.
www.tarnawatka.pl
19 maja 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w marszu w obronie katolickich mediów i wolności słowa w Zamościu. Uczestniczyło w nim około 2 tysięcy osób ze środowisk katolickich z Zamojszczyzny, powiatu tomaszowskiego, biłgorajskiego i hrubieszowskiego. Protest rozpoczął się uroczystą mszą św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski, której przewodniczył ks. prof. Tadeusz Guz - dziekan Wydziału Zamiejscowego Nauk prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim. Następnie protestujący przeszli ulicami Zamościa. Trasa marszu wiodła ulicami: Wyszyńskiego, Peowiaków i Partyzantów. Protestujący zatrzymali się przed delegaturą Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tam Jackowi Grabkowi - kierownikowi delegatury LUW wręczyli petycję. Potem uczestnicy marszu udali się na Rynek Wielki, gdzie zakończył się marsz. Inicjatorami protestu byli: senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Chróścikowski, przewodniczący Rady Krajowej NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych oraz poseł PiS Sławomir Zawiślak, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. W organizacji marszu, parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości wspierało kilka organizacji i stowarzyszeń m.in.: NSZZ „Solidarność” Oddział w Zamościu, Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Rycerze Kolumba oraz Rodzina Radia Maryja.

18 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Tomaszowie Lubelskim, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu uzgodnieniowym z organizatorami zamojskiego Marszu w Obronie Katolickich Mediów i Wolności Słowa.
17 maja 2012 r.
- 20. posiedzenie Komisji Rodziny i Polityki Społecznej.
- 19. 20. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
16 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w Uroczystościach Odpustowych ku czci Świętego Andrzeja Boboli w kościele Rektoralnym Świętej Katarzyny w Zamościu. Sumie odpustowej przewodniczył ks. prał. Kazimierz Mąkosa. Mszy Świętej koncelebrowali także ks. prał. Karol Serkis i ks. Romuald Bekier świętujący 50-lecie święceń kapłańskich. Przed Mszą Świętą młodzież, członkowie Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich oraz zgromadzeni różnych stopni i godności złożyli księżom jubilatom serdeczne i ciepłe życzenia. Na zakończenie zgromadzeni wierni i księża modlili się Litanią do Św. Andrzeja Boboli, a tuż przed błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, odśpiewane zostało uroczyste Tedeum Ciebie Boga wysławiamy.
www.swkatarzyna.zam-lub.pl

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w oficjalnym otwarciu nowej hali Centrum Targowo-Wystawienniczego w Lublinie. Trwająca od zeszłego roku inwestycja była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
14 maja 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
12 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu uzgodnieniowym z organizatorami zamojskiego Marszu w Obronie Katolickich Mediów i Wolności Słowa 19 maja br. Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 Mszą św. w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski.
10 - 11 maja 2012 r.
- 11. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w Proteście Związkowców pod Sejmem RP  przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego.
www.solidarnoscri.pl

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Warszawie. Tematami przewodnimi spotkania były protesty Związkowców wobec podniesienia wieku emerytalnego oraz złożenie wniosku o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP art. 1 i art. 2 Ustawy o składkach na ubezpieczenia zdrowotne rolników za 2012 r. skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego. Po zakończeniu posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ wzięło udział w posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.
www.solidarnoscri.pl
9 maja 2012 r.
- 11. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu Senackiej Grupy Polsko-Francuskiej w Gmachu Senatu RP. Tematyka spotkania dotyczyła aktualnych zagadnień związanych z polską polityką gospodarczą m.in. wydobycie węgla i gazu łupkowego, z energią atomową i ochroną środowiska oraz klimatu. Stanowiska w powyższych kwestiach przedstawili zaproszeni goście: Pani Hanna Trojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej oraz Pan Artur Lorkowski, Wicedyrektor Departamentu Polityki Ekonomicznej w MSZ.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
www.sejm.gov.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, na którym została zaprezentowana Księga Pamiątkowa pt. „Wolność i Sprawiedliwość w Zatrudnieniu” poświęcona pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta RP Profesora Lecha Kaczyńskiego.
www.pis.org.pl
8 maja 2012 r.
- 25. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
7 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w Walnym Zgromadzeniu Lubelskiej Izby Rolniczej w Lublinie.
www.lir.lublin.pl
6 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w Marszu Wolności dla Telewizji Trwam pod hasłem „Wolność stale trzeba zdobywać!” w Jeżowem.
www.solidarnoscri.pl

2 - 3 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystościach na placu dawnego Sejmiku Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwszym punktem  było uroczyste podniesienie flagi państwowej, po czym  głos zabrał burmistrz Wojciech Żukowski. Na zakończenie obchodów odbył się koncert pieśni patriotycznych, w wykonaniu Dętej Orkiestry Strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim.
www.tomaszow-lubelski.pl

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach ku czci Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. Tego dnia przed liturgią uroczyście odsłonięto Epitafium Smoleńskie - okazałą płaskorzeźbę poświęconą ofiarom katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 r. W uroczystości na dziedzińcu klasztoru jasnogórskiego uczestniczyły rodziny tragicznie zmarłych, w tym brat prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
www.kuriaczestochowa.pl


Senat

Solidarność RI

Prawo i Sprawiedliwość

facebook

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE

Kontakt:
Biuro Zamość
Biuro Tomaszów Lubelski


Zamość
ul. Bazyliańska 3/16

tel. 084 638-42-52

Webmaster