Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Strona glˇwna
Senat
Kalendarium
Rok 2011
Rok 2010
Rok 2009
Rok 2008
Artykuly prasowe
Zyciorys
Kontakt
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Komisja Spraw Unii Europejskiej
Konferencje
Galeria zdjec
Archiwum

 

 

 

KALENDARIUM 2012 r.

30 września
-Senator Jerzy Chróścikowski Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” uczestniczył w konferencji „Środowisko wiejskie i rolnictwo świętokrzyskie w perspektywie 2014-2020” w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie - Godowie.

www.solidarnoscri.pl
29 września
-Senator uczestniczył w Konwencji „Prawo i Sprawiedliwość – Alternatywa” w Sali kongresowej w Warszawie. Wzięło w niej udział blisko 3 tysiące osób.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w marszu w obronie wolnych mediów i TV Trwam organizowany w Warszawie. Protest rozpoczęła Msza Święta o godzinie 13.00, po której rozpoczął się marsz z Placu Trzech Krzyży. Uczestnicy manifestacji przemaszerowali Traktem Królewskim na Plac Zamkowy.  W marszu wzięło udział ponad 100 tysięcy osób. 

www.solidarnoscri.pl
27-28 września
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w X Jubileuszowym Forum „Polska spółdzielczość mleczarska w UE – szanse i zagrożenia” w Rynie. Tematem wiodącym były zagadnienia ekonomiczno-finansowe i wynikające z nich możliwości dla rozwoju branży mleczarskiej, również w kontekście planowanych zmian w WPR dla tego sektora.

27 września
- uroczystości upamiętniające 14. rocznicę  ustanowienia przez Sejm RP 27 Września – Dniem Podziemnego Państwa Polskiego. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Katedrze Zamojskiej, następnie przy Pomniku Armii Krajowej odbyło się okolicznościowe wystąpienie Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamość, wręczenie odznaczeń oraz złożenie kwiatów i wieńców. W uroczystościach brali udział pracownicy Biura Senatorskiego.

26 września
- senator uczestniczył w konferencji „Wapnowanie gleb – wyzwanie dla polskiej gospodarki”. Konferencja została zorganizowana przez  Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (Państwowy Instytut Badawczy) oraz Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego. Jej celem było zwrócenie uwagi władz samorządowych, instytucji odpowiedzialnych za politykę rolną i ochronę środowiska na problem jakości gleb w Polsce i potrzebę regulacji ich kwasowości.
25 września
- 30. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- Finał XVIII Konkursu Plastyczno-Literackiego „Kościół Naszym Domem”, uczestniczył asystent senatora.

24 września
- senator przyjmował interesantów w Biurze Senatorskim w Zamościu.
22 września
- senator brał udział w  marszu wolności mediów w Białej Podlaskiej. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny , po której uczestnicy przemaszerowali na Plac Wolności. Na zakończenie zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II oraz tablicą smoleńską przy kościele pw. św. Antoniego.

20-21 września
- senator uczestniczył w posiedzeniu Prezydium Copa-Cogeca w Brukseli.

19 września
- 36. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- 29. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
18 września
- senator brał udział w posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ w Warszawie. Na posiedzeniu omówione zostały m.in. tematy: podatek dochodowy w rolnictwie, konsolidacja Zakładów Azotowych w Puławach i w Tarnowie oraz protest w Szczecinie.
Foto: www.solidarnoscri.pl
17 września
- senator uczestniczył w szkoleniu pt. „Gospodarstwa Beras jako pomoc w ochronie wód Morza Bałtyckiego” w Tarnogrodzie.
Foto: www.solidarnoscri.pl
- 73 rocznica agresji sowieckiej na Polskę, w uroczystościach w Katedrze Zamojskiej i na Rotundzie uczestniczył asystent senatora.
16 września
- senator brał udział w Dożynkach Wojewódzkich Województwa Lubelskiego w Siennicy Różanej.

- uczestniczył w uroczystości odsłonięcia i poświęcenia Tablicy upamiętniającej Ofiary katastrofy pod  Smoleńskiem w Kościele Ojców  Kapucynów w Lublinie. Mszy Świętej przewodniczył Arcybiskup Metropolita Lubelski ks. Stanisław Budzik. W uroczystości wzięli udział politycy i przedstawiciele rodzin osób, które zginęły w katastrofie. Tablica smoleńska powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na Lubelszczyźnie.

15 września
- senator uczestniczył w posiedzeniu Prezydium i Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” w Lublinie. Podczas spotkania omówiono bieżącą działalność związku , sytuację w rolnictwie, m.in. projekty podatek dochodowy w rolnictwie oraz negatywnie oceniono plany konsolidacji Zakładów Azotowych w Puławach z Zakładami Azotowymi w Tarnowie.
14 września
- senator brał udział w konferencji „Podatek dochodowy w rolnictwie zamiast podatku rolnego?”, którą zorganizowali:  Federacja Związków Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych,  Katedra Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw SGGW,  Krajowa Rada Izb Rolniczych oraz  European Landowners' Organization.
13 września
- senator uczestniczył w spotkaniu koordynatorów i uczestników projektu BERAS Implementation w Łomży. Tematem spotkania były sprawy organizacyjne i współpraca z  Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
12 września
- senator brał udział w uroczystej gali z okazji 10lecia Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Toruniu. Wcześniej, w Katedrze pw. Świętych Janów została odprawiona Msza Święta celebrowana przez Ordynariusza diecezji toruńskiej ks. bp Andrzeja Suskiego w intencji Krajowej Spółki Cukrowej S.A., jej Pracowników, Plantatorów oraz ich Rodzin.
11 września
- 35. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej 11 września 2012 r.
10 września
- senator przyjmował interesantów w Biurze Senatorskim w Zamościu.
- uczestniczył w posiedzeniu Zarządu Okręgu PiS nr7-Chełm  w  Krasnymstawie.
9 września
- senator brał udział w Diecezjalnych Dożynkach w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. Mszy św. przewodniczył Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej J.E. Ks. Biskup Marian Rojek.
www.diecezja.zam-lub.pl

- uczestniczył w uroczystości „Owocobranie 2012” – Ogólnopolskim Święcie Producentów i Warzyw na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego S.A. w Elizówce.

8 września
- senator brał udział w 11. Turnieju Nadziei o Puchar przechodni Kazimierza Górskiego w piłce nożnej organizowanym przez Parafialny Klub Sportowy ”METANOJA” Lipsko. W turnieju wzięło udział osiem drużyn z rocznika 2001 i młodsi: AMSPN Hetman Zamość, DKS Gaudium Zamość, MOS Lubaczów, PKS Metanoja Lipsko I (orlicy młodsi), PKS Metanoja Lipsko II, Roztocze Szczebrzeszyn, Tomasovia Tomaszów Lubelski oraz UKS Skorpion Zamość. Puchar przechodni Kazimierza Górskiego zdobył Parafialny Klub Sportowy Metanoja Lipsko. Senator ufundował drużynom puchary za zajęcie 1, 2 i 3 miejsca.

- senator spotkał się z rolnikami z regionu zamojskiego.
7 września
- senator uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych 20-lecia wpisu zamojskiego zespołu staromiejskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu.
6 września
- senator Jerzy Chróścikowski przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” uczestniczył w spotkaniu przedstawicieli związków i organizacji rolniczych z ministrem rolnictwa w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rozmowy dotyczyły sytuacji na rynkach rolnych, przyszłości WPR po 2013 roku, podatku dochodowego w rolnictwie, KRUS-u, bezpieczeństwa żywności i handlu zagranicznego produktami rolno-spożywczymi oraz konsolidacji zakładów chemicznych ZA Puławy i ZA Tarnów.
www.solidarnoscri.pl
4 września
- senator przyjmował interesantów w Biurze Senatorskim w Zamościu.
3 września
- senator uczestniczył  w spotkaniu Parlamentarzystów Województwa Lubelskiego z Wojewodą Lubelskim, tematem spotkania była m.in. konsolidacja Zakładów Azotowych S.A. w Puławach.
Foto: www.lublin.uw.gov.pl
2 września
- senator brał udział w uroczystej Sumie z błogosławieństwem wieńców żniwnych.  Uroczystej Mszy św. przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo, homilię wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik. Eucharystię koncelebrował m.in. delegat KEP ds. duszpasterstwa rolników, biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej Edward Białogłowski.

www.solidarnoscri.pl
1 września
- senator uczestniczył w XXI Krajowej Wystawie Rolniczej i XIII Dniach Europejskiej Kultury Ludowej towarzyszących Dożynkom Jasnogórskim, po oficjalnym otwarciu podsumowano finały wojewódzkich konkursów AGROLIGA 2012, "Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne", "Najlepsze gospodarstwo ekologiczne" oraz konkursu „Najlepszy zakład przetwórstwa rolno-spożywczego" i "Najlepsze gospodarstwo Regionu Częstochowskiego".
- senator Jerzy Chróścikowski Przewodniczący NSZZRI „Solidarność” otworzył konferencję „Modelowe gospodarstwo BERAS” w ramach projektu BERAS Implementation. Podczas konferencji zaprezentowane zostało gospodarstwa ekologicznego Pana Tomasza Obszańskiego jako gospodarstwa demonstracyjno-szkoleniowego BIC w ramach projektu BERAS Implemantation, w drugiej części spotkania dr Urszula Sołtysiak z SGGW  wygłosiła wykład na temat „Stan i perspektywy rozwoju polskich gospodarstw ekologicznych”.
- senator Jerzy Chróścikowski Przewodniczący NSZZRI „Solidarność” otworzył konferencję „30 lat Duszpasterstwa Rolników” zorganizowanej przez NSZZ RI „Solidarność”.
- uroczystości upamiętniające 73. rocznicę napadu Niemiec na Polskę w Zamościu. Obchody rozpoczęła Msza św. w Katedrze Zamojskiej, następnie na Rotundzie odczytany został apel poległych, oddano salwę honorową, przy płycie upamiętniającej tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej zostały złożone kwiaty i wieńce. W uroczystościach brał udział asystent senatora.

31 sierpnia
- senator Jerzy Chróścikowski uczestniczył w obchodach święta państwowego Dzień Solidarności i Wolności w Lublinie

30 sierpnia
- senator uczestniczył w posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tematem posiedzenia była m.in. ustawa o energii odnawialnej, ze szczególnym uwzględnieniem energii wiatrowej oraz planowana konsolidacja Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościskach S.A. z Zakładami Azotowymi Puławy S.A. i jej wpływu na rynek nawozów w Polsce.
28-29 sierpnia
- senator brał udział w spotkaniu organizacji rolniczych w Sztokholmie. Tematem przewodnim pierwszego dnia by „Zarys działań na rzecz zrównoważonego rolnictwa wokół Morza Bałtyckiego”,  drugiego dnia „Wspólna wizja rolników dotycząca zrównoważonego rolnictwa wokół Morza Bałtyckiego”.

27 sierpnia
- senator przyjmował interesantów w Biurze Senatorskim w Zamościu.
26 sierpnia
- senator Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach odpustowych ku czci NMP Częstochowskiej w Białowoli. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. neoprezbiter z Łabuń ks. Konrad  Bulak.

www.parafia-lipsko.pl
- senator brał udział w pikniku rodzinnym "Pożegnanie wakacji" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Hospicjum Santa Galla w Łabuniach.
- uroczyste obchody Zwycięskiej Bitwy Kawalerii Polskiej w wojnie polsko - bolszewickiej w 1920 roku w Wolicy Śniatyckiej rozpoczęła Polowa Msza św. , następnie delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem poległych w 1920 roku. Uroczystości zakończyła inscenizacja Bitwy pod Komarowem zorganizowanej na polach Wolicy Śniatyckiej. W uroczystościach brał udział asystent senatora.
25 sierpnia
- senator Jerzy Chróścikowski był gościem programu „Rozmowy niedokończone” na antenie Radia Maryja. Rozmowy dotyczyły obecnego stanu polskiego rolnictwa, w programie uczestniczyli także ks. prał. Stanisław Łada, poseł Janusz Wojciechowski, poseł Jan Krzysztof Ardanowski, Robert Jakubiec.
www.radiomaryja.pl
15 sierpnia
- w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego w Tomaszowie Lubelskim zorganizowany został Dzień Służb Mundurowych, w obchodach uczestniczył pracownik biura senatorskiego.
11 sierpnia
- senator uczestniczył w uroczystym Ingresie ks. bp. Mariana Rojka, Biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej do Katedry Zamojskiej pw. Zmartwychwstania Pańskiego i Św. Tomasza Apostoła.
Biskup Marian Rojek urodził się 9 kwietnia 1955 r. w Rzeszowie. Ukończył  Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Świecenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 1981 r. z rąk bp. Ignacego Tokarczuka w katedrze przemyskiej. Za dewizę biskupiego posługiwania bp Rojek obrał słowa „Eucharystia Panis Vitae” (Eucharystia Chlebem Życia). W herbie umieścił kielich z hostią – symbol Eucharystii oraz ukoronowany monogram symbolizujący Najświętszą Maryję Pannę. Na niebieskich polach znalazły się także herby dwóch miast: Przemyśla i Rzeszowa.
W uroczystości wzięli udział m.in. abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, abp Józef Michalik, metropolita przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, poprzedni rządca diecezji, abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, sekretarz generalny Episkopatu bp Wojciech Polak, prawosławny arcybiskup lubelsko-chełmski Abel. Obecni byli duchowni diecezji zamojsko-lubaczowskiej, członkowie kapituły katedralnej, Senatu KUL, siostry zakonne, parlamentarzyści i eurodeputowani, poczty sztandarowe, członkowie świeckich stowarzyszeń.
www.youtube.com

www.diecezja.zam-lub.pl
8 sierpnia
- senator Jerzy Chróścikowski Przewodniczący NSZZ RI ,,Solidarność’’ był gościem Telewizji TRWAM w programie ,,Polski Punkt Widzenia’’.  Podczas dyskusji poruszono problematykę aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie.
www.youtube.com
6 sierpnia
- senator brał udział w Mszy odpustowej pod przewodnictwem ks. Abp Stanisława Budzika w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie.

www.garbow.parafia.info.pl
2 - 3 sierpnia
- 17. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
1 sierpnia
- 34. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- w uroczystościach z okazji 68. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego w Zamościu brał udział asystent senatora.  Uroczystości zostały zorganizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz 3 Batalion Zmechanizowany w Zamościu.
31 lipca
- senator Jerzy Chróścikowski uczestniczył w konferencji pt. „Fundusze europejskie a polityka tworzenia i rozwoju inicjatyw klastrowych w województwie lubelskim” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. W trakcie konferencji zaprezentowane zostały kierunki i założenia polskiej polityki klastrowej oraz możliwości pozyskiwania środków z funduszy europejskich na tworzenie Klastrów i partnerstw o istotnym potencjale rozwojowym.
29 lipca 2012 r.
- Senator Jerzy Chróścikowski był gościem audycji dla rolników emitowanej na antenie Radia Maryja.
www.radiomaryja.pl
27 - 28 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski spotkał się z dziećmi rolników będących na koloniach letnich w Nowym Dworku i Stegnie.

25 - 26 lipca 2012 r.
- 16. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
24 lipca 2012 r.
- 32. 33. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- 26. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
23 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
22 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w wyjazdowym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w Zakopanem.
www.kppis.pl

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu mieszkańców Podhala z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Nowym Targu. Prezesowi PiS towarzyszyła wiceprezes partii Beata Szydło, Mariusz Błaszczak - przewodniczy Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości oraz posłowie, senatorowie, a także europarlamentarzyści. Sala widowiskowa MOK była wypełniona po brzegi.
www.podhale24.pl
20 - 21 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w konferencji „Wspólna polityka rolna 2020 r.”,  zorganizowanej przez senacką Komisję Rolnictwa  i Rozwoju Wsi. Podczas spotkania omówiono m.in. propozycje reform WPR  po 2013 r., przyjęte przez Komisję Europejską 12 października 2011 r. Uczestnicy konferencji próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakim stopniu proponowane zmiany przyczynią się do realizacji wyzwań określonych podczas debaty nad nową perspektywą finansową. W senackiej konferencji udział wzięli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele resortu rolnictwa, inspekcji rolnych działających w obszarze rolnictwa, związków i organizacji rolniczych, samorządu rolniczego, ośrodków doradztwa rolniczego, organizacji pozarządowych działających na terenie wsi, producentów rolnych, a także eksperci i rolnicy.
www.senat.gov.pl

16 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach odpustowych Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim, które połączone były z VI Pielgrzymką Rodzin Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej pod hasłem: "Rodzina Szkołą Wiary". Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył oraz homilię wygłosił Ks. Bp Senior dr Stanisław Stefanek z Łomży. W koncelebrze był Administrator Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej - Bp Mariusz Leszczyński oraz Proboszcz Parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Tomaszowie Lubelskim - ks. Czesław Grzyb. Uroczystości uświetniał śpiew Moniki Grajewskiej, a także występ Orkiestry Dętej pod dyrekcją mjra Bogdana Pałczyńskiego i zespół Tomaszowiacy pod dyrekcją Mariana Gumieli.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystym otwarciu biura poselsko-senatorskiego w Biłgoraju.

15 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w XIII Powiatowych Igrzyskach LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi. Tegoroczne  Święto Sportu Powiatu Zamojskiego odbyło się na szkolnym ORLIK-u oraz  stadionie miejskim  w Szczebrzeszynie. Jak co roku drużyny  rywalizowały w licznych  konkurencjach indywidualnych i drużynowych oraz  w zawodach  Młodzieżowych Drużyn OSP. W uroczystym  otwarciu Igrzysk uczestniczył  Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Przewodniczący Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia  Ludowych Zespołów Sportowych. Igrzyska uświetnił występ kapeli podwórkowej „STAH” z Werbkowic.
www.powiatzamojski.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w XIII Zamojskich Dniach Folkloru w Zwierzyńcu. Mieszkańcom regionu i licznie przybyłym turystom swój bogaty repertuar zaprezentowali: soliści, kapele ludowe,  zespoły śpiewacze oraz chóry z powiatu zamojskiego. Gościem szczególnym Zamojskich Dni Folkloru był Zespół Ballet Latinoamericano Kallanan z Ekwadoru, który zaprezentował odmienny i specyficzny folklor własnego kraju. Wydarzeniu muzycznemu towarzyszyły targi sztuki ludowej.
www.powiatzamojski.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach związanych z uczczeniem poległych we wrześniu 1939 r. żołnierzy 2 Pułku Strzelców Konnych, zorganizowanych na placu przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dominikanówce.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w walnym zebraniu członków  Parafialnego Klubu Metanoja w Lipsku.
pks-metanoja-lipsko.com
14 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski  uczestniczył w posiedzeniu Rady Politycznej PiS w Warszawie.
www.pis.org.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w szkoleniach dla plantatorów tytoniu w Stanicy Wędkarskiej w miejscowości Nawóz, zorganizowanych z okazji Ogólnopolskiego Święta Kwiatu Tytoniu - Tytoniaki 2012.
13 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w konferencji poświęconej WPR w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

- Święto Policji w Zamościu. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.
www.zamosc.naszemiasto.pl


11 - 12 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
8 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach XX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

7 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski spotkał się z dziećmi rolników będących na koloniach letnich w Zakopanem.
www.solidarnoscri.pl

5 - 6 lipca 2012 r.
- 15. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
4 lipca 2012 r.
- 31. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
3 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości we Włodawie.
1 - 2 lipca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystościach religijnych z okazji święta Matki Bożej Jagodnej w Krasnobrodzie.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w XXVI Wystawie Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie.
29 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski był gościem programu dla rolników „Wieś to też Polska” w Telewizji Trwam.
www.youtube.com
28 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Warszawie. Prezydium wyraziło zaniepokojenie pogarszającą się sytuacją na rynku mleka. Szczególnie zwrócono uwagę na planowane przez Rząd RP wprowadzenie podatku dochodowego w rolnictwie. Powyższą informację podały media we wczorajszych komunikatach prasowych, natomiast w dalszym ciągu brakuje wiadomości o konkretnych rozwiązaniach legislacyjnych, które Związek powinien opiniować. Skutkuje to likwidacją KRUS od 1.01.2013 r. NSZZ RI ,,Solidarność’’ przeciwny jest wszelkim działaniom, które pogłębiają i tak już bardzo trudną sytuację w rolnictwie. Było to wielokrotnie wyrażane i kierowane w postulatach do Rządu RP.
25 - 26 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu komisji ds. rolnictwa parlamentów narodowych z Parlamentem Europejskim na temat "Reforma WPR" w Brukseli.

24 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystościach odpustowych w parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Lipsku k. Zamościa.
21 - 22 czerwca 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Prezydium Copa-Cogeca w Brukseli.

- Uroczystość X-lecia działalności Stowarzyszenia na Rzecz Chóru „Rezonans” w Zamościu. Organizacja zajmuje się wspieraniem działalności chóru, pozyskiwaniem środków na jego bieżącą działalność, a także jest współorganizatorem wielu stałych imprez chóralnych i okolicznościowych koncertów. Podczas spotkania zaprezentowano dotychczasowe osiągnięcia Stowarzyszenia, a także wręczono statuetki i podziękowania. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.

19 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w seminaryjnym posiedzeniu senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Posiedzenie poświęcone było dyskusji na temat wprowadzenia nowych uregulowań prawnych, które umożliwią sprawną i skuteczną kontrolę jakości i bezpieczeństwa żywności na wszystkich etapach wytwarzania produktów żywnościowych - w całym łańcuchu żywnościowym, poczynając od produkcji pierwotnej, a kończąc na jej dystrybucji i stole konsumenta.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu w ramach stałego dialogu prowadzonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z organizacjami i związkami zawodowymi działającymi w obszarze rolnictwa. Rozmowy dotyczyły sytuacji związanej z protestami rolniczymi w województwie kujawsko - pomorskim i zachodniopomorskim.
www.minrol.gov.pl

- Senator RP Jerzy Chróścikowski był gościem programu  publicystycznego „Polski punkt widzenia” emitowanego na antenie Telewizji Trwam.
www.tv-trwam.pl
18 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu członków Prawa i Sprawiedliwości z terenu Gminy Zamość.
17 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski był gościem programu „Rozmowy niedokończone” w Radiu Maryja nt. „Dlaczego nasilają się protesty rolników?”. W programie uczestniczyli także : poseł Henryk Kowalczyk, poseł Robert Telus, red. Michał Grabianka oraz rolnicy.
www.radiomaryja.pl
16 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych poświęconych działalności i 62 rocznicy likwidacji przez Urząd Bezpieczeństwa II Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej i Klasztoru oo. Bernardynów w Radecznicy.

14 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w debacie ekspertów w ramach Forum Debaty Publicznej poświęconej prezentacji raportu o stanie wsi „Polska Wieś 2012” w Pałacu Prezydenckim. Punktem wyjścia do debaty jest raport „Polska wieś 2012”. Od 2000 roku Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa przygotowuje raporty o stanie polskiej wsi, będące formą monitoringu najważniejszych przemian zachodzących na wsi i skutków polityki wspierającej rozwój obszarów wiejskich.
www.tvp.pl
- 24. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
13 czerwca 2012 r.

- 30. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- 14. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
12 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystości wprowadzenia relikwii bł. Jana Pawła II do kaplicy zamojskiego szpitala „papieskiego”. Dziękczynnej mszy świętej przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Starania o pozyskanie relikwii błogosławionego Jana Pawła II - patrona szpitala trwały od kilku miesięcy. Rozpoczęły sie na prośbę doktor Ewy Wierzchowskiej-Cioch. Wprowadzenie relikwii - kropli krwi bł. Jana Pawła II na skrawku białej sutanny - to pierwsza część obchodów Zamojskiego Dnia Papieskiego. Uroczystość upamiętnia wizytę papieża Polaka w Zamościu 12 czerwca 1999 roku.

11 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
10 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w obchodach 25. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji Karoliny Kózkówny. Mszy św. w kościele bł. Karoliny w Tarnowie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.
www.solidarnoscri.pl

9 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Rady Powiatowej NSZZ RI „Solidarność” w Zamościu.
6 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych śp. Jakuba Szańkowskiego - syna Stefana Szańkowskiego, który jest członkiem Prezydium NSZZ RI "Solidarność". Ceremonia pogrzebowa odbyła się w Wyszkowie.
5 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu przedstawicieli polskich organizacji rolniczych z posłem do Parlamentu Europejskiego Albertem Dessem. Spotkanie zostało zorganizowane w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w celu omówienia przyszłości rolnictwa i reformy Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. Podczas spotkania zostało przedstawione stanowisko i opinie producentów rolnych dotyczące projektu reformy WPR i jej wpływu na konkurencyjność i rozwój rolnictwa w Polsce.
www.solidarnoscri.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Warszawie. W związku z uchwaleniem przez Parlament i podpisaniu ustawy podwyższającej wiek emerytalny do 67 lat przez Prezydenta RP bez konsultacji społecznych, Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ ogłosiło na dzień 14 czerwca pikiety w poszczególnych regionach kraju. Pikiety zorganizowane zostaną w związku z sprzeciwem wobec: podniesienia wieku emerytalnego, zaskarżonej przez Związek do Trybunału Konstytucyjnego składki zdrowotnej dla rolników, zapowiedzi wprowadzenia rachunkowości i podatku dochodowego w rolnictwie. Ponadto w trakcie posiedzenia Prezydium omówiono sytuację realizacji znowelizowanej ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. Przedstawiono negatywną opinię w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o paszach.
- Jubileusz 10 - lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zamościu. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.  

4 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Kujawsko - Pomorskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”.
3 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach odpustowych Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa w Łabuńkach Pierwszych.

2 czerwca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Rady Politycznej PiS w Warszawie.
www.pis.org.pl
30 maja 2012 r.
- 23. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- 13. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
29 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w V Forum Rolniczym w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym  Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu „Sielinko”. Spotkanie zorganizowała Rada Sekcji Krajowej Pracowników Doradztwa Rolniczego NSZZ „Solidarność” w Ostrowie Wielkopolskim.
- 28.29. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej
28 maja 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w wykładzie ks. prof. Tadeusza Guza - Dziekana Zamiejscowego Wydziału Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim pt.: „Patriotyzm i miłość do Ojczyzny na przykładzie działalności patrona roku ks. Piotra Skargi oraz Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego”. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu. Wcześniej, w kościele św. Katarzyny została odprawiona Msza św. Organizatorami wydarzenia byli: Parafialny Odział Akcji Katolickiej przy Parafii Katedralnej w Zamościu oraz Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

27 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystości Zjazdu Żołnierzy 9 p. p. Leg. Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej w Zwierzyńcu. Patriotyczno-religijne spotkanie organizowane jest zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia "Za Zasługi Dla Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Zamość". Po apelu poległych w kościele parafialnym w Zwierzyńcu sprawowana była uroczysta Msza Święta.
www.ezamosc.pl
www.gazetabilgoraj.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w festynie „Dzień Rodziny” na terenie Zespołu Szkół w Płoskiem. Festyn zorganizowany został przez Rady Sołeckie Płoskiego i Siedlisk, Koło Gospodyń Wiejskich w Płoskiem i Siedliskach, Ochotniczą Straż Pożarną i Zespół Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem przy wsparciu Gminy Zamość.
26 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w pikniku rodzinnym Poznaj Dobrą Żywność w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Była to 15. edycja tej imprezy, która od 2009 r. organizowana jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu piknikowi była Konferencja Naukowa pt. „Media relations w sektorze rolno-spożywczym”.
www.sggw.pl
www.minrol.gov.pl
- Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka 2012 połączone z obchodami XX-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.
www.krz.pl
25 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w wyjazdowym posiedzeniu Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku.
24 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w pikiecie związkowców z Solidarności Pracowniczej i Rolniczej pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Liderzy związków apelowali do Bronisława Komorowskiego, aby nie podpisywał ustawy emerytalnej. Związkowcy nie chcą dopuścić do wydłużenia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.
www.solidarnoscri.pl
www.solidarnoscri.pl

23 maja 2012 r.
- 12. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
22 maja 2012 r.
- 21. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- 26. 27. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
21 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
20 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystości poświęcenia sztandaru rolniczego NSZZ RI ,,Solidarność'' w Oleśnicy (woj. świętokrzyskie).

- Obchody 60. lecia OSP w Wieprzowie. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.
www.tarnawatka.pl
19 maja 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w marszu w obronie katolickich mediów i wolności słowa w Zamościu. Uczestniczyło w nim około 2 tysięcy osób ze środowisk katolickich z Zamojszczyzny, powiatu tomaszowskiego, biłgorajskiego i hrubieszowskiego. Protest rozpoczął się uroczystą mszą św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski, której przewodniczył ks. prof. Tadeusz Guz - dziekan Wydziału Zamiejscowego Nauk prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim. Następnie protestujący przeszli ulicami Zamościa. Trasa marszu wiodła ulicami: Wyszyńskiego, Peowiaków i Partyzantów. Protestujący zatrzymali się przed delegaturą Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tam Jackowi Grabkowi - kierownikowi delegatury LUW wręczyli petycję. Potem uczestnicy marszu udali się na Rynek Wielki, gdzie zakończył się marsz. Inicjatorami protestu byli: senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Chróścikowski, przewodniczący Rady Krajowej NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych oraz poseł PiS Sławomir Zawiślak, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. W organizacji marszu, parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości wspierało kilka organizacji i stowarzyszeń m.in.: NSZZ „Solidarność” Oddział w Zamościu, Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Rycerze Kolumba oraz Rodzina Radia Maryja.

18 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Tomaszowie Lubelskim, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu uzgodnieniowym z organizatorami zamojskiego Marszu w Obronie Katolickich Mediów i Wolności Słowa.
17 maja 2012 r.
- 20. posiedzenie Komisji Rodziny i Polityki Społecznej.
- 19. 20. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
16 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w Uroczystościach Odpustowych ku czci Świętego Andrzeja Boboli w kościele Rektoralnym Świętej Katarzyny w Zamościu. Sumie odpustowej przewodniczył ks. prał. Kazimierz Mąkosa. Mszy Świętej koncelebrowali także ks. prał. Karol Serkis i ks. Romuald Bekier świętujący 50-lecie święceń kapłańskich. Przed Mszą Świętą młodzież, członkowie Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich oraz zgromadzeni różnych stopni i godności złożyli księżom jubilatom serdeczne i ciepłe życzenia. Na zakończenie zgromadzeni wierni i księża modlili się Litanią do Św. Andrzeja Boboli, a tuż przed błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, odśpiewane zostało uroczyste Tedeum Ciebie Boga wysławiamy.
www.swkatarzyna.zam-lub.pl

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w oficjalnym otwarciu nowej hali Centrum Targowo-Wystawienniczego w Lublinie. Trwająca od zeszłego roku inwestycja była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
14 maja 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
12 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu uzgodnieniowym z organizatorami zamojskiego Marszu w Obronie Katolickich Mediów i Wolności Słowa 19 maja br. Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 Mszą św. w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski.
10 - 11 maja 2012 r.
- 11. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w Proteście Związkowców pod Sejmem RP  przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego.
www.solidarnoscri.pl

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Warszawie. Tematami przewodnimi spotkania były protesty Związkowców wobec podniesienia wieku emerytalnego oraz złożenie wniosku o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP art. 1 i art. 2 Ustawy o składkach na ubezpieczenia zdrowotne rolników za 2012 r. skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego. Po zakończeniu posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ wzięło udział w posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.
www.solidarnoscri.pl
9 maja 2012 r.
- 11. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu Senackiej Grupy Polsko-Francuskiej w Gmachu Senatu RP. Tematyka spotkania dotyczyła aktualnych zagadnień związanych z polską polityką gospodarczą m.in. wydobycie węgla i gazu łupkowego, z energią atomową i ochroną środowiska oraz klimatu. Stanowiska w powyższych kwestiach przedstawili zaproszeni goście: Pani Hanna Trojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej oraz Pan Artur Lorkowski, Wicedyrektor Departamentu Polityki Ekonomicznej w MSZ.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
www.sejm.gov.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, na którym została zaprezentowana Księga Pamiątkowa pt. „Wolność i Sprawiedliwość w Zatrudnieniu” poświęcona pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta RP Profesora Lecha Kaczyńskiego.
www.pis.org.pl
8 maja 2012 r.
- 25. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
7 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w Walnym Zgromadzeniu Lubelskiej Izby Rolniczej w Lublinie.
www.lir.lublin.pl
6 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w Marszu Wolności dla Telewizji Trwam pod hasłem „Wolność stale trzeba zdobywać!” w Jeżowem.
www.solidarnoscri.pl

2 - 3 maja 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystościach na placu dawnego Sejmiku Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwszym punktem  było uroczyste podniesienie flagi państwowej, po czym  głos zabrał burmistrz Wojciech Żukowski. Na zakończenie obchodów odbył się koncert pieśni patriotycznych, w wykonaniu Dętej Orkiestry Strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim.
www.tomaszow-lubelski.pl

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach ku czci Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. Tego dnia przed liturgią uroczyście odsłonięto Epitafium Smoleńskie - okazałą płaskorzeźbę poświęconą ofiarom katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 r. W uroczystości na dziedzińcu klasztoru jasnogórskiego uczestniczyły rodziny tragicznie zmarłych, w tym brat prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
www.kuriaczestochowa.pl

27 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
26 kwietnia 2012 r.
- 10. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski, Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” podczas konferencji prasowej w siedzibie Związku wygłosił oficjalne stanowisko NSZZ RI „Solidarność” wobec podniesienia wieku emerytalnego. Prezydium Związku wyraziło swoje zdecydowane oburzenie i sprzeciw wobec braku konsultacji ze strony Rządu odnośnie organizacji dialogu społecznego w temacie podniesienia wieku emerytalnego.
www.solidarnoscri.pl

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w konferencji naukowej „GMO szansą polskiej biogospodarki”, którą zorganizował Komitet Biotechnologii PAN, pod patronatem Prezesa Polskiej Akademii Nauk w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie.
25 kwietnia 2012 r.
- 10. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- 17.18. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- Otwarcie Ośrodka Szkolenia Zawodowego EFS w Tomaszowie Lubelskim. Instytucja została założona przez Lubelską Wojewódzką Komendę OHP w Lublinie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu, w celu podejmowania wspólnych działań na rzecz przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży. Ośrodek znajduje się przy ul. Tomasza Zamojskiego 14 w budynku Przedszkola Samorządowego Nr 2. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.
www.tomaszow-lubelski.pl

24 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w konferencji "Rekodyfikacja polskiego  prawa pracy" zorganizowanej przez senacką Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Jej celem było przygotowanie niezbędnych zmian w przepisach prawa pracy, zmierzających do powstania jednolitego kodeksu pracy. Projekty rekodyfikacji prawa pracy przedstawił przewodniczący Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji senator Michał Seweryński. Stan polskiego prawa pracy oceniali: Andrzej Malinowski, prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich i Dominik Kolorz, przewodniczący Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność". W konferencji brali udział parlamentarzyści, przedstawiciele rządu, nauki prawa pracy oraz środowisk pracodawców i pracowników.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski, Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” wygłosił stanowisko związku wobec ustawy emerytalnej w serwisie informacyjnym Polsat News.  Jego wypowiedzi cytowane były w artykule Dziennika Gazety Prawnej.
www.serwisy.gazetaprawna.pl
- 16. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
23 kwiecień 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w oficjalnym otwarciu wyremontowanego, przebudowanego i unowocześnionego Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu.
www.zamosc.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu członków Prawa i Sprawiedliwości z terenu gminy Zamość.
22 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystościach 72. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które celebrowane były w Kaplicy Katyńskiej kościoła św. Katarzyny w Zamościu. Po nabożeństwie delegacje złożyły  wieńce i zapaliły znicze pod Krzyżem Katyńskim. Uroczystość zorganizowało Stowarzyszenie Zamojska Rodzina Katyńska.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem (gm. Zamość).

21 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w II Ogólnopolskim Marszu w Obronie Wolności Mediów w Warszawie. Wzięło w nim udział ponad 100 tysięcy osób. Wśród nich było mnóstwo biało-czerwonych flag, transparentów Prawa i Sprawiedliwości, Kół Radia Maryja oraz Klubów Gazety Polskiej. Kolumnę demonstrantów prowadzili jadący na motorach przedstawiciele Rajdu Katyńskiego oraz niezastąpieni stoczniowcy ze Stoczni Gdańskiej. Tuż za nimi politycy PiS m.in. Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak, Witold Waszczykowski, Andrzej Jaworski, Jolanta Szczypińska, Tomasz Kaczmarek. Na czele kolumny rozwinięto 25 metrową flagę narodową. Manifestujący w drodze pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów skandowali: „Nie oddamy wam Telewizji Trwam”, „Wolne media w wolnym kraju”, „Chcemy prawdy a nie kłamstwa”. „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów swoje przemówienie wygłosił Jarosław Kaczyński. II Ogólnopolski Marsz w Obronie Wolnych Mediów zorganizowali m.in. politycy Prawa i Sprawiedliwości, stowarzyszenie Solidarni 2010, kluby „Gazety Polskiej” i społeczny komitet w obronie TV Trwam.
www.solidarnoscri.pl
www.pis.org.pl

20 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski - przewodniczący senackiej komisji rolnictwa wraz z posłem Janem Ardanowskim - wiceprzewodniczącym sejmowej komisji rolnictwa, spotkał się z wiceprzewodniczącym parlamentu Węgier Istvanem Jakabem.
www.senat.gov.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystości z okazji  przypadających w tym roku obchodów 15-lecia reaktywowania działalności izb rolniczych  oraz 115  rocznicy powstania pierwszych struktur samorządu rolniczego na ziemiach polskich. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP i Prezesa Rady Ministrów oraz rolnicy tworzący samorząd rolniczy w Polsce m.in. Jan Krzysztof Ardanowski -  poseł na Sejm RP, Waldemar Broś - Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew., Wiktor Szmulewicz  - Prezes Krajowej Rady Izb. Podczas spotkania wręczono odznaczenia państwowe dla zasłużonych działaczy samorządu rolniczego, odbyła się również prezentacja historycznego zarysu działalności Izb Rolniczych oraz referat nt. 50-lecia Wspólnej Polityki Rolnej i jej nowych założeń po 2013 roku.
www.mleczarstwopolskie.kzsm.pl


18 - 19 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Prezydium Copa-Cogeca w Brukseli.

17 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w konferencji pt. „Jakość wyrobów mięsnych - perspektywy rozwoju i przyszłość branży” zorganizowanej przez Biuro Promocji Jakości. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele wiodących zakładów mięsnych, reprezentanci urzędowej kontroli żywności, politycy, a także szefowie organizacji branżowych i grono uznanych ekspertów. Na pierwszą część konferencji złożyły się prelekcje na temat jakości wyrobów i kondycji branży. Drugą część konferencji stanowił panel dyskusyjny. Głównym tematem dyskusji było znalezienie odpowiedzi na spadającą jakość mięsa i jego wyrobów. Przedstawiciele organizacji branżowych wskazywali, że wdrażane systemy jakości są tu jedną z recept na zaistniałą sytuację. Uczestnicy konferencji poruszyli również temat aktualnych kryzysów żywnościowych: afery solnej i z zafałszowanym suszem jajecznym. Patronami honorowymi konferencji byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych i Agencja Rynku Rolnego.
http://www.bpj.com.pl/

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Warszawie.
www.solidarnoscri.pl

16 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu Rady TVR, które zorganizowano w siedzibie Agencji Rynku Rolnego w Warszawie.
- Uroczyste otwarcie wystawy „Barwy Małopolski” dla Jana Pawła II w Muzeum Zamojskim. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.

15 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Ożarowie Mazowieckim. Po spotkaniu wszyscy obecni udali się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego gdzie została odprawiona uroczysta suma odpustowa w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
14 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu członków Zarządu Prawa i Sprawiedliwości Okręgu nr 7-Chełm we Włodawie.

11 - 12 kwietnia 2012 r.
- 9. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- 15. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- Uroczystości upamiętniające II rocznicę katastrofy smoleńskiej w Kościele Rektoralnym św. Katarzyny w Zamościu. W modlitwie, której przewodniczył ks. Zdzisław Ciżmiński wziął udział m.in. poseł Jacek Sasin - wiceszef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, poseł Sławomir Zawiślak, delegacje z pocztami sztandarowymi i młodzież szkolna. Po Mszy św. złożono kwiaty przed Krzyżem Katyńskim. Kolejnym punktem obchodów były zawody sportowe na OSIR-ze. W uroczystości brali udział asystenci Senatora RP.
www.zamosc.naszemiasto.pl

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w konferencji pt. „Programy rolno-środowiskowe z korzyścią dla człowieka i środowiska" zorganizowanej we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi . Konferencja odbyła się w Kluczborku 11 i 12 kwietnia  i miała na celu prezentację stanu wdrażania PROW oraz przedstawienie korzyści wynikających z realizacji programów rolno-środowiskowych w gospodarstwach. Drugiego dnia konferencji odbył się wyjazd studyjny do Centrum Informacji BERAS w Edukacyjnym Gospodarstwie Ekologicznym „Ekostyl” mieszczącym się w Biadaczu - Kamienisku. Tam z powodzeniem wdrażane są programy rolno-środowiskowe, w tym rolnictwo ekologiczne z zamkniętym obiegiem substancji odżywczych. Właściciele gospodarstwa zajmują się uprawą zbóż i przetwórstwem z użyciem oryginalnych i tradycyjnych maszyn na mąki, płatki, kasze. Zajmują się również sprzedażą wytworzonych produktów. Oprócz tego gospodarstwo zrzeszone jest w stowarzyszeniu producentów żywności metodami ekologicznymi „Ekoland” oraz w stowarzyszeniu turystycznym „Eceat”, jest też siedzibą opolskiego oddziału „Ekolandu”.
www.solidarnoscri.pl

10 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w obchodach 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Tomaszowie Lubelskim. Dzień ten rozpoczął się od uroczystego otwarcia nowo wybudowanej ulicy im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a następnie wszyscy obecni udali się do Kościoła pw. ZNMP gdzie odbyły się główne uroczystości. Po zakończeniu mszy w intencji Ofiar Katastrofy uczestnicy przemaszerowali na rynek miejski gdzie pod pomnikiem Konstytucji 3 - go Maja władze, zaproszeni goście i mieszkańcy miasta zapalili znicze.
www.tomaszow-lubelski.pl

- 22. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
4 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystościach pogrzebowych śp. Jana Drozdowskiego - wieloletniego członka NSZZ RI „Solidarność”. Ceremonia pogrzebowa odbyła się w Kościele św. Krzyża w Zamościu.
3 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski był gościem programu  publicystycznego „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.
www.youtube.com
2 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w tradycyjnym spotkaniu wielkanocnym NSZZ „Solidarność” w Lublinie.
www.solidarnosc.org.pl
1 kwietnia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spektaklu młodzieży w kościele parafialnym p.w. Św. Jana Chrzci­ciela w Lipsku k. Zamościa.

31 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w Konferencji Konstytucyjnej Prawa i Sprawiedliwości o nowoczesną Konstytucję Rzeczypospolitej w 15 lat po uchwaleniu Konstytucji RP.
www.pis.org.pl
30 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w negocjacjach z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Markiem Sawickim w sprawie rolników poszkodowanych w wyniku złego przezimowania upraw. Spotkanie odbyło się po posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa zwołanej na prośbę protestujących rolników z woj. kujawsko-pomorskiego i zakończyło się podpisaniem wspólnych ustaleń m.in. uznano tegoroczne skutki złego przezimowania upraw za klęskę żywiołową i rolnicy zostaną objęci programem pomocowym.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w manifestacji przed Sejmem RP, w dniu głosowania wniosku o referendum dotyczącego utrzymania dotychczasowo obowiązującego wieku emerytalnego.
27 - 29 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w 66 Kongresie FNSEA we Francji.

26 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w proteście rolników przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. Protestujący rolnicy domagają się od rządu przede wszystkim szybkiej pomocy finansowej w niwelowaniu skutków wymarznięcia ozimin: stuzłotowej dopłaty do każdego przesiewanego wiosną hektara, zwiększenia dopłat do tzw. paliwa rolniczego i uruchomienia niskooprocentowanych kredytów klęskowych zwłaszcza na terenach objętych klęską żywiołową. Sprzeciwiają się także podniesieniu wieku emerytalnego do 67 lat.
www.rmf24.pl

25 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w II Zjeździe Okręgowym Prawa i Sprawiedliwości we Włodawie. Zadaniem Zjazdu był wybór Prezesa Zarządu Okręgowego, Członków Zarządu Okręgowego oraz członka Regionalnej Komisji Rewizyjnej. W Zjeździe uczestniczyło 193 członków PiS reprezentujących okręg wyborczy składający się z 10 powiatów byłych województw: Biała Podlaska, Chełm i Zamość. W wyniku głosowania ponownie prezesem okręgu został poseł Sławomir Zawiślak.
www.lubiehrubie.pl
24 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu nt. „Modelowe gospodarstwo BERAS” zorganizowanym w ramach projektu BERAS Implementation 2010-2013 przez NSZZ RI „Solidarność” w Gospodarstwie Ekologicznym Państwa Obszańskich w Tarnogrodzie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. : Stanisław Gogacz - Senator RP , Kazimierz Gołojuch - Poseł na Sejm RP,  Michał Rzytki - przedstawiciel MRiRW, Eugeniusz Stróż - Wójt Gminy Tarnogród, Agnieszka Wolska-Bocheńska - Dyrektor Biura Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego, Stefan Krauz - kierownik Zespołu Doradztwa Rolniczego w Biłgoraju oraz rolnicy. Spotkanie miało na celu prezentację modelowego gospodarstwa ekologicznego.

23 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. Poruszono na nim kwestie trwających protestów rolniczych w województwach Zachodniopomorskim i Kujawsko-Pomorskim. Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” wyraziła swój zdecydowany sprzeciw wobec podniesienia wieku emerytalnego dla rolników. Podjęto także decyzje o zaskarżeniu do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o składce zdrowotnej dla rolników. Podczas posiedzenia podjęto także wiele innych uchwał, między innymi uchwałę wspierająca strajk rolników protestujących w Bydgoszczy. W związku z tym ustalono, iż w dniu 26 marca br. o godz. 12.00 związkowcy na czele z Radą Krajową NSZZ RI „Solidarność” będą wspólnie uczestniczyć w proteście w gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Podjęto decyzję o powołaniu Ogólnokrajowego Komitetu koordynującego protesty rolników, w którego skład weszli: Edward Kosmal (woj. zachodniopomorskie), Janusz Walczak i Antoni Kuś (woj. kujawsko - pomorskie), Jan Bodak (woj. pomorskie) oraz Artur Mackiewicz (woj. dolnośląskie). Ponadto podjęto uchwały w sprawie: klęsk w uprawach rolnych (wymarznięcia), modulacji - czyli potrąceń 10% płatności obszarowych powyżej 5 000 tys. euro, obniżenia kosztów produkcji rolnej, w tym pełnego zwrotu akcyzy do paliwa rolniczego.
22 marzec 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w konferencji „100 lat spółdzielczości - wyzwania na przyszłość” w Senacie RP. Konferencję zorganizowała Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi w związku z ogłoszonym przez ONZ w 2012 r. Międzynarodowym Rokiem Spółdzielczości. Wzięli w niej udział przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, związków i organizacji spółdzielczych, samorządu spółdzielczego i rolniczego, eksperci, reprezentanci ośrodków doradztwa rolniczego, związków i organizacji rolniczych, a także rolnicy.
www.senat.gov.pl

20 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w konferencji pt. „Gaz łupkowy - warunki konieczne” w Sejmie RP. Konferencję zorganizował Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość i dotyczyła ona eksploatacji złóż gazu łupkowego w Polsce w trzech aspektach: prawnym, branżowym i politycznym. Wśród mówców znaleźli się m.in. Krzysztof Kwiecień - ekspert ds. energetycznych, Piotr Naimski - poseł PiS i specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego oraz Jacek Wróblewski - Prezes Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Głos w tej ważnej dla polski sprawie zabrał również prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

www.kppis.pl
19 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu z rolnikami w Białymstoku.
18 marca 2012 r. - Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w proteście przeciwko dyskryminacji TV Trwam w Lublinie. Marsz w obronie wolności mediów w Polsce rozpoczął się przed ratuszem. Potem jego uczestnicy przeszli na plac Litewski. Nieśli transparenty z napisami: "Żądamy dla Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym", "Kradną wolność! Widzisz to?". Mieli ze sobą biało-czerwone flagi, związkowe flagi Solidarności. Wznosili okrzyki: "Nie oddamy wam Telewizji Trwam!", "Chcemy prawdy o Smoleńsku!", "Znajdą się taczki dla Tuska paczki!". W marszu uczestniczyli parlamentarzyści PiS i Solidarnej Polski, związkowcy "Solidarności", członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego. Według szacunków policji w manifestacji uczestniczyło 3,5 - 4 tys. ludzi.

17 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w konferencji „Wspólna Polityka Rolna 2013 plus - reforma na rozdrożu” w Jasionce k. Rzeszowa. Organizatorem debaty był Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki. Konferencję poprzedziło złożenie wieńców na grobie ś.p. Józefa Ślisza oraz uroczysta msza święta w jego intencji w kościele parafialnym w Łące. W takcie mszy świętej miało miejsce nadanie ś.p. Józefowi Śliszowi pośmiertnie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odroczenia Polski, które zostało wręczone wdowie Stanisławie Ślisz.
www.efrwp.pl

16 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Tomaszowie Lubelskim, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu z rolnikami z Hrubieszowa i okolic zorganizowanym w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie.

15 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu z prof. Janem Szyszko nt. „GMO - mity i fakty w świetle prawa i praktyki” w Sejmie RP.
- XVIII Finał Plebiscytu ReWizji Tomaszowskich na Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów oraz Podsumowanie Roku Sportowego 2011 w Tomaszowskim Domu Kultury. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.
www.tomaszow-lubelski.pl

- II Finał Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Zamościa 2011 roku TVK ZAMOŚĆ. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.
www.tvkzamosc.pl
14 marca 2012 r.
- 7. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w proteście przeciw planowanemu przez rząd podniesieniu wieku emerytalnego do 67 lat „Brońmy swoich praw”. Manifestacja ruszyła o godz. 18:00 spod placu Trzech Krzyży. Organizatorem protestu było Prawo i Sprawiedliwość.
Zgromadzeni maszerowali z polskimi flagami oraz sztandarami "Solidarności". Manifestowano: "Władza wasza - bieda nasza", "Ręce precz od emerytur", "Dość pustych obietnic", "PO = kłamstwa o gospodarce i kłamstwa o Smoleńsku", "Dał nam przykład Victor Orban, jak zwyciężać mamy". Jarosław Kaczyński, powitany gromkimi brawami wygłosił krótką mowę, w której oskarżył PO o oszustwo Polaków. Mówił, że "gdy pytamy polityków Platformy, czemu nie mówili nic o reformie emerytur przed wyborami, odpowiadają, że to oznaczałoby dla nich przegraną". Uroczyście odśpiewano hymn narodowy, po którym pochód wyruszył przy dźwiękach "Żeby Polska była Polską". Po drodze wznoszono liczne hasła antyrządowe typu "Znajdzie się kij na Tuska ryj", czy "Ani centa dla Vincenta". Uczestnikom rozdano czerwone kartki. Parę chwil przed 19:00 demonstracja dotarła przed Kancelarię Premiera. Zabrzmiały wtedy nuty utworu "Plagi Tuska" w wykonaniu Jana Pietrzaka. Tłum wznosił w górę czerwone kartki oznaczające sprzeciw w kierunku polityki rządu Platformy Obywatelskiej. Jarosław Kaczyński określił działania rządu jako nieudolne i nikczemne, przerzucające skutki swoich błędów na najsłabszych - emerytów i chorych. Stwierdził, że w ostatnich miesiącach obroty aptek spadły. Jest to spowodowane brakiem środków finansowych na wykup leków. Apelował, iż Polska powinna mieć rząd sprawiedliwy i uczciwy oraz zapewnił, że do tego dojdzie. Finałem manifestacji było patriotyczne odśpiewanie hymnu narodowego.

13 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w seminarium naukowym: "Przywrócenie równowagi ekologicznej ekosystemów morskich priorytetem reformy Wspólnej Polityki Rybołówstwa UE". Seminarium organizowane przez koalicję OCEAN2012 skierowane było  przede wszystkim do decydentów odpowiedzialnych za ostateczny kształt zreformowanej Wspólnej Polityki Rybołówstwa, od której zależy czy uda się odwrócić obecny trend nadmiernej eksploatacji zasobów morskich. Spotkaniu towarzyszyła wystawa „Ryby mają głos” Klubu Gaja przybliżająca problematykę przełowienia w skali Polski i świata poprzez prezentację fotografii autorstwa belgijskiego artysty Dosa Winkela.
- 18. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- 13. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
12 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
3 - 11 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w wyjeździe studyjnym  rolników z NSZZ RI ,,Solidarność'' do Włoch. W trakcie wyjazdu członkowie Rolniczej Solidarności spotkali się z rolnikami włoskimi m.in. z przedstawicielami największego we Włoszech rolniczego związku zawodowego COLDIRETTI zrzeszającego rolników indywidualnych i zwiedzali gospodarstwa rolne. W środę 5 marca rolnicy brali udział w Audiencji Generalnej u Ojca Świętego Benedykta XVI.
http://www.solidarnoscri.pl/

10 marca 2012 r.
- Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Barchaczowa. W spotkaniu brał udział asystent Senatora RP.

6 marca 2012 r.
- Uroczystość „Chopin w Poturzynie” w 202 rocznicę urodzin kompozytora (1810-2012) w Szkole Podstawowej w Poturzynie. Jak mówi historia to tutaj Chopin latem 1830 roku odwiedził swojego najlepszego przyjaciela i admiratora Tytusa Woyciechowskiego. Spędził w jego towarzystwie półtora tygodnia. Kilka miesięcy później - w grudniu, opuścił Polskę na zawsze. Zamieszkał w Paryżu, zdobył sławę, ale nigdy nie przestał tęsknić za krajem, przyjacielem i jego Poturzynem. Pamięć miejsca, wrażenia z pobytu w tym urokliwym zakątku, wg słów Jarosława Iwaszkiewicza - znawcy twórczości Chopina, artysta utrwalił w kilku utworach. W programie uroczystości był m.in.: montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. F. Chopina w Poturzynie, wykład Łucji Watras nt. Chopina i jego czasów autorstwa, koncert Grupy Kameralnej Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego z Zamościa, wernisaż wystawy rysunków Benka Homziuka z Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie „Chopin - improwizacje”. A także wiersze Eugeniusza Cybulskiego tematycznie związane z postacią Chopina oraz temat dodatkowy: wykład historyka sztuki i wykładowcy na Wydziale Artystycznym UMCS Kazimierza Parfianowicza „Ikona Matki Boskiej Smoleńskiej, święta relikwia Rzeczypospolitej”. W uroczystości udział wzięli asystenci Senatora RP.

2 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w Gali Finałowej XXVIII Plebiscytu Tygodnika Zamojskiego na 10 Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców oraz 5 Trenerów na Zamojszczyźnie w 2011 r. W tegorocznej edycji Plebiscytu wzięło udział 46 sportowców i 20 trenerów. O ostatecznej kolejności zdecydowali czytelnicy TZ, którzy przez dwa miesiące oddawali głosy na swoich faworytów. Pierwsze miejsce wśród sportowców przypadło Dawidowi Kolai z Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin. Najlepszym i najpopularniejszym trenerem został Ryszard Radliński z Sorgi Zamość (sumo). Wśród gości byli m.in. posłowie na Sejm RP: Sławomir Zawiślak, Piotr Szeliga, Mariusz Grad, Marek Poznański; Tomasz Pękalski - członek zarządu województwa lubelskiego; Marcin Zamoyski - prezydent Zamościa, Tadeusz Garaj - burmistrz Hrubieszowa, Wojciech Żukowski - burmistrz Tomaszowa Lubelskiego i Mariusz Zając - burmistrz Tyszowiec. Gościem specjalnym Plebiscytu był Michał Listkiewicz. W przerwie można było obejrzeć pokaz Patryka Kawki z Krasnobrodu - dwukrotnego mistrza świata seniorów w tańcu electric boogie. Był również występ kwartetu gitarowego z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu. Uroczystość zorganizowano w „Browarze Zamość”.
www.tygodnikzamojski.pl

1 marca 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych ” w Lublinie i w Piaskach.
www.kurierlubelski.pl

29 luty 2012 r.
- 18. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Warszawie.
www.solidarnoscri.pl
28 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Prezydium Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w gmachu Sejmu RP. Tematem przewodnim, który przyświecał spotkaniu była dyskusja dotycząca projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniająca rozporządzenie w sprawie minimalnych norm dopłat unijnych wobec rolników z dnia 11 marca 2010 r.
www.solidarnoscri.pl
- Senator Jerzy Chróścikowski w dniu 28 lutego 2012 r. wziął udział w Brukseli w posiedzeniu organizowanym przez Komisję Rybołówstwa Parlamentu Europejskiego, które poświęcone było reformie wspólnej polityki rybołówstwa. Podczas posiedzenia, w którym uczestniczyła Maria Damanaki komisarz ds. gospodarki morskiej i rybołówstwa, Ulrike Rodust przedstawiła reformę podstawowego rozporządzenia WPR (Wspólnej Polityki Rybołówstwa), Struan Stevenson omówił wspólną organizację rynku oraz rolę organizacji producenckich, natomiast Alain Cadec przedstawił perspektywy Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Maria Damanaki wskazywała, że najważniejszym elementem proponowanej reformy jest zrównoważone zarządzania rybołówstwem oraz odbudowa i utrzymanie zdrowych stad ryb.
W dyskusji głos zabrali przedstawiciele parlamentów narodowych, senator Jerzy Chróścikowski poinformował, że Rząd Polski zgadza się z Komisją Europejską, że dotychczasowe rozwiązania okazały się nieskuteczne. Ponadto istniejące rozproszenie w wielu aktach prawnych przepisów regulujących materię rybołówstwa nie sprawdziło się, dlatego celowe jest ich ujednolicenie. W dalszej wypowiedzi odniósł się do zagadnień związanych z regionalizacją rybołówstwa na poszczególnych akwenach rybackich: rolą i zadaniami organizacji producenckich i związków zawodowych w kształtowaniu przeszłych rozwiązań: systemem etykietowania – konsument musi mieć zapewniony produkt bardzo dobrej jakości. Poruszył także sprawę znaczenia rybołówstwa tradycyjnego, jego finansowania oraz promowania kapitału ludzkiego i dialogu społecznego.

27 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości powiatu zamojskiego.
26 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Zamojskim Domu Kultury. Lider PiS wzywał szczelnie wypełnioną salę Zamojskiego Domu Kultury do aktywności, odpowiadał też na pytania publiczności dotyczące m.in. katastrofy smoleńskiej, polskiej polityki zagranicznej, otwartych funduszy emerytalnych, listy leków refundowanych czy wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W spotkaniu wzięli również udział posłowie: Joachim Brudziński i Sławomir Zawiślak. Wcześniej - w biurze poselskim Sławomira Zawiślaka odbyło się spotkanie z dziennikarzami i konferencja prasowa prezesa PiS.

www.mmzamosc.pl
www.youtube.com
25 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w zgromadzeniu fundatorów Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w sali duszpasterskiej przy kościele św. Katarzyny w Zamościu.
24 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w szkoleniu dla rolników w ramach projektu „BERAS Implementation 2010-2013” zorganizowanym przez NSZZ RI „Solidarność” w Tarnogrodzie.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
22 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w seminarium pt. „Pakiet legislacyjny WPR -propozycje modyfikacji oraz możliwe skutki dla polskiego rolnictwa” w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas burzliwej debaty prelegenci zaprezentowali możliwe skutki pakietu w stosunku dla rozwoju polskiego rolnictwa.
www.solidarnoscri.pl
21 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski spotkał się z dziećmi rolników będących na koloniach zimowych w Zakopanem.
20 luty 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w uroczystej prezentacji pierwszego z 16 zaplanowanych tomów z serii „Opera Omnia” dzieł Kardynała Josepha Ratzingera. Prezentację zorganizowano w auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
www.kul.pl
19 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział uroczystościach jubileuszowych z okazji przypadającej w tym roku XXXI Rocznicy podpisania Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.
18 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystym rozstrzygnięciu ogólnopolskiego konkursu Wójt Roku 2011. Organizatorem konkursu jest Redakcja Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A., a honorowy patronat nad nim sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Celem konkursu jest wyłonienie wójta, który w roku 2011 mógł poszczycić się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. W pierwszym etapie mieszkańcy gmin, organizacje i instytucje zgłaszali kandydatów do tytułu najlepszego polskiego wójta. Następnie z grona wszystkich zgłoszonych osób kapituła konkursu wybrała 10 finalistów. Laureatem konkursu zostaje ten z finalistów, na którego widzowie oddadzą najwięcej głosów. W jedenastej edycji konkursu zwyciężył wójt gminy Pałecznica (woj. małopolskie) Marcin Gaweł.

17 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu prezydium Komitetu Copa, które odbyło się w Sekretariacie Komitetów Copa - Cogeca w Brukseli.

15 - 16 luty 2012 r.
- 6. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w konferencji surowcowo- technicznej pt. "Wyniki techniczno-produkcyjne kampanii 2011/12", zorganizowanej przez Stowarzyszenie Techników Cukrowników w Domu Technika NOT w Warszawie.
14 luty 2012 r.
- 12. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- 16.17. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
13 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w konferencji „Opieka nad osobami niesamodzielnymi w Polsce - potrzeba zmian”. Spotkanie zorganizowała senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej.
www.senat.gov.pl
12 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski był gościem programu dla rolników „Wieś to też Polska” w Telewizji Trwam.
www.youtube.com
11 luty 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystej Mszy Świętej odprawionej w kaplicy zakonnej w Łabuńkach z okazji Światowego Dnia Chorego.  Mszy świętej przewodniczył Dziekan Dekanatu Krasnobród ks. dr Eugeniusz Derdziuk. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Sitanianie z Sitańca.
www.santagalla.pl
9 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w debacie ekspertów poświęconej funduszom europejskim i budżetowi polityki spójności UE na lata 2014-2020, zorganizowanej przez Fundację „Akademia Samorządności” w hotelu Sheraton. W debacie uczestniczyli: prof. Tomasz Grosse (Polska Akademia Nauk), dr Jerzy Kwieciński (Business Center Club), prof. Marek Kozak (Uniwersytet Warszawski), prof. Jacek Szlachta (Szkoła Główna Handlowa) i prof. Janusz Zaleski (Politechnika Wrocławska). Debatę moderował Tomasz Poręba, europoseł PiS i członek Komisji Polityki Regionalnej Parlamentu Europejskiego. Konferencję otworzyło wystąpienie Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
www.pis.org.pl
8 luty 2012 r.
- 11. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- 15. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu w ramach Forum Debaty Publicznej pt. „Organizmy modyfikowane genetycznie - Konieczność czy wybór? Szansa czy zagrożenie?”, zorganizowanym w Pałacu Prezydenckim.
tvp.info
4 - 6 luty 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski spotkał się z dziećmi rolników będących na koloniach zimowych w Muszynie i Zakopanem.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Małopolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Nowym Sączu.
www.solidarnoscri.pl
3 luty 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w XXXVII Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie.
1 - 2 luty 2012 r.
- 5. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- 13. 14. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- 8.9.10. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystości Ingresu Arcybiskupa Wacława Depo na Jasnej Górze.
31 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w noworocznym spotkaniu marszałka Senatu z korpusem dyplomatycznym.
www.senat.gov.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych  „Solidarność” w Warszawie.

- 10.11.12. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
30 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
29 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu z zarządem Stowarzyszenia Przyjaciół Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.
28 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu opłatkowym NSZZ RI „Solidarność” w GOK w Starym Zamościu.
27 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
26 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu z Nuncjuszem Apostolskim Arcybiskupem Celestino Migliore, który przebywał z wizytą w Polsce z okazji trwającego w dniach 18-25 stycznia Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w Noworocznej Gali Agrobiznesu w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Gala uroczyście zakończyła II Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu”.

Źródło: www.sggw.pl
25 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu partnerów projektu „BERAS Implementation 2010-2013” zorganizowanym w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie.
- 9. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
24 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w konferencji „Niekonwencjonalne złoża węglowodorów – szanse i zagrożenia” w Senacie. Konferencja została zorganizowana z inicjatywy wicemarszałka Jana Wyrowińskiego i Komisji Gospodarki Narodowej. Wzięli w niej udział senatorowie, posłowie, wiceminister gospodarki Maciej Kaliski, byli główni geolodzy kraju Henryk Jezierski, Mariusz Orion Jędrysek i Krzysztof Szamałek, dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego Jerzy Nawrocki, przedstawiciele resortów środowiska i spraw zagranicznych, urzędów marszałkowskich i sejmików wojewódzkich, na terenie których trwają prace poszukiwawcze, PGNiG, PKN Orlen, Grupy LOTOS, organizacji rządowych i pozarządowych, a także naukowcy.
www.senat.gov.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu dotyczącym organizacji związków zorganizowanym w Mazowieckiej Izbie Rolniczej.
23 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Lublinie.
22 stycznia 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu opłatkowym rolników z Gminy Gózd (powiat radomski). Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Rolników Gminy Gózd w Kościele pw. Św. Józefa w Kuczkach. Po mszy św. goście spotkali się w Domu Parafialnym.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski spotkał się z dziećmi rolników będących na koloniach zimowych w Zakopanem.
20 - 21 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w Międzynarodowych Targach Grune Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie. Po raz kolejny biorą w nich udział polskie firmy, które promują polskie produkty, zwłaszcza jabłka. Berlińskie targi są najważniejszym i największym spotkaniem producentów i przetwórców żywności z całego świata. Na targach polskie firmy wystawiają się pod hasłem „Polska smakuje”. Impreza gromadzi co roku tłumy, które nie tylko chcą spróbować narodowych przysmaków, ale także kupić wysokiej jakości żywność i trunki. Podczas targów odbywają się też występy zespołów ludowych, konkursy czy pokazy rękodzielnictwa.
www.tvr24.pl
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w Międzynarodowym Panelu Biznesowym w Berlinie na temat: „Bezpieczeństwo żywnościowe i Zielona gospodarka: Wyzwania oraz szanse”. Podczas głównej debaty oraz sesji panelowej przedstawiciele z dziedziny polityki, biznesu oraz nauki przedstawili wszelkie możliwości w celu zwiększenia produktywności w przemyśle rolno-spożywczym oraz w użyciu naturalnych zasób jak glebę i wodę w sposób zrównoważony. Celem było stworzenie lepszej podstawy na rzecz rozwinięcia średnio oraz długo-terminowych polityk i strategii oraz polepszenie współpracy pomiędzy polityką, biznesem i nauką.
- Spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w Zamościu. W uroczystości brał udział asystent Senatora RP.
19 stycznia 2012 r.
- 4. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji.
- 7. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
18 stycznia 2012 r.
- 6. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu z przedstawicielami organizacji rolniczych i związków zawodowych w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Spotkanie poświęcone było m.in. omówieniu aktualnej sytuacji na poszczególnych rynkach rolnych, podsumowaniu polskiej prezydencji w zadaniach realizowanych przez resort rolnictwa oraz omówieniu pakietu legislacyjnego Wspólnej Polityki Rodnej na lata 2014-2020. Minister Marek Sawicki przedstawił obecnym materiał zawierający ocenę pakietu legislacyjnego WPR do 2020 i zaapelował o zgłaszanie ewentualnych uwag do końca stycznia br. Podkreślał bardzo istotną rolę Wspólnej Polityki Rolnej i zachęcał do aktywności w debacie publicznej polskie organizacje rolnicze. Podczas spotkania poruszono również kwestie składki zdrowotnej a także propozycji wprowadzenia podatku dochodowego w rolnictwie. Przewodniczący Jerzy Chróścikowski zabrał głos w sprawie składki zdrowotnej i zaznaczył, że NSZZ RI „Solidarność” już dwukrotnie w swoich stanowiskach odrzucił projekty ustawy i apelował o kolejne konsultacje społeczne. Ponadto Jerzy Chróścikowski podkreślił istotną rolę dochodowości w rolnictwie i przypomniał, że Związek jest bardzo aktywny podczas trwającej debaty dotyczącej Wspólnej polityki Rolnej. Jan Duda członek Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność podniósł podczas spotkania kwestie uboju zwierząt gospodarskich.

17 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w inauguracyjnym posiedzeniu Społecznej Rady TVR, które zorganizowano w sali konferencyjnej Agencji Rynku Rolnego w Warszawie.
15 stycznia 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystym spotkaniu opłatkowym związkowców z województwa lubelskiego zorganizowanym przez Teresę Hałas - Przewodniczącą Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” w Lublinie i Antoniego Skurę - Przewodniczącego Rady Powiatowej NSZZ RI „Solidarność” w Zamościu. W spotkaniu uczestniczyli również: Sławomir Zawiślak - Poseł na Sejm RP; Franciszek Kawa - Wójt Gminy Susiec; Piotr Pasieczny - Wójt Gminy Tarnawatka; Robert Jakubiec - Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej; Kazimierz Ściseł - przedstawiciel Zarządu Oddziału NSZZ „Solidarność” w Zamościu, radni powiatu zamojskiego PiS oraz działacze, członkowie i sympatycy Związku. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Rektoralnym Św. Katarzyny, którą odprawił J.E. ks. Biskup Mariusz Leszczyński. W koncelebrze udział wzięli rektor kościoła św. Katarzyny ksiądz prałat Zdzisław Ciżmiński oraz diecezjalny duszpasterz rolników ksiądz Józef Bednarski. Po Mszy św. goście spotkali się w Gościńcu Kanclerz. Zaproszonych gości i rolników powitali: Teresa Hałas, Antoni Skura, i Jerzy Chróścikowski, składając życzenia wszystkiego dobrego w nowym 2012 roku. J.E. Ks. Bp. Mariusz Leszczyński składając obecnym życzenia podkreślił szczególną rolę rolników w życiu całego narodu, mówił iż: „Żywią i bronią”. Podkreślił również rolę władz związku, które idą w dobrym kierunku aby poprawić sytuację polskiego rolnika. Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając sobie wzajemnie serdeczne życzenia. W trakcie spotkania można było pokolędować częstując się różnymi wigilijnymi smakołykami. W pogodny nastrój wprowadzał gości chórek z parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Lipsku.

14 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu opłatkowym Szkół Prymasowskich połączonych z 10-leciem nadania imienia gimnazjum w Mirczu.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu opłatkowym NSZZ „Solidarność”, które zorganizowano w świetlicy PGK Sp. z o.o. w Zamościu.

11 stycznia 2012 r.
- 5. posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- 8. posiedzenie Komisji Spraw Unii Europejskiej.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w posiedzeniu Zespołu Rolnego PiS.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych  „Solidarność” w Warszawie.
www.solidarnoscri.pl/
10 stycznia 2012 r.
- Senator Jerzy Chróścikowski uczestniczył w konferencji „Samorząd Terytorialny w Polsce - problemy i zagrożenia” zorganizowanej w Sejmie RP.
www.pis.org.pl
9 stycznia 2012 r.

- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu Prawa i Sprawiedliwości Okręgu nr 7-Chełm, które zorganizowano w Motelu „Polak” w Zamościu.
8 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w corocznym spotkaniu ruchów i stowarzyszeń katolickich z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, zorganizowanym w Katedrze Zamojskiej. Wierni diecezji zamojsko-lubaczowskiej modlili się również, by podziękować za posługę pasterską bpa Wacława Depo. Na uroczystej Eucharystii byli obecni biskupi Jan Śrutwa i Mariusz Leszczyński, kapłani, osoby życia konsekrowanego, rodzina, przedstawiciele władz i parlamentu.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w Jasełkach w wykonaniu Parafialnego Teatrzyku „Uciecha” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Lipska - zorganizowanych w Białowoli.
7 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w spotkaniu opłatkowym społeczności Łaszczowieckiego Stowarzyszenia „Akcja Pacjent”.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu opłatkowym Prawa i Sprawiedliwości w Biłgoraju.
6 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski brał udział w uroczystości poświęcenia sztandaru „Solidarności” Rolników Indywidualnych Powiatu Lubartowskiego, które zorganizowano w Lubartowie.
www.solidarnoscri.pl
5 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym w Mazowieckiej Izbie Rolniczej dotyczącym uzgodnień współpracy Wspólnej Polityki Rolnej.
4 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski był gościem programu publicystycznego w TV Trwam.
www.tv-trwam.pl
2 stycznia 2012 r.
- Senator RP Jerzy Chróścikowski przebywał w Biurze Senatorskim w Zamościu, gdzie przyjmował interesantów.

ARCHIWUM
2011 r.
2010 r.
2009 r.
2008 r.
2007 r.

Senat

Solidarność RI

Prawo i Sprawiedliwość

Kontakt:
Biuro Zamość
Biuro Tomaszów Lubelski

Zamość
ul. Bazyliańska 3/16

tel. 084 638-42-52

Webmaster